Odešel Tomáš Grulich

-red- srpen 2020 Aktuality česky

Ve věku 69 let zemřel bývalý senátor za Prahu 12 Tomáš Grulich (ODS). Působil v horní komoře Parlamentu v letech 2006 až 2018, před dvěma lety už mandát neobhajoval.

"Zemřel senátor Tomáš Grulich. Můj přítel a předchůdce v roli předsedy Stálé komise pro krajany v zahraničí Senátu Parlamentu ČR. Byl to čestný člověk a pracovitý senátor, usiloval o prosazení korespondenční volby ze zahraničí. Slibuji, že udělám vše, abych toto jeho nedokončené dílo dotáhnul do konce," uvedl jeho nástupce ve funkci předsedy krajanské komise Tomáš Czernin.

Grulich vystudoval historii a etnologii, v 70. letech byl kastelánem na zámku v Klášterci nad Ohří, pracoval v teplickém krajském muzeu, v roce 1982 se stal zaměstnancem Národního muzea v Praze.

Z něj v roce 1992 odešel a založil nakladatelství, o rok později pak tiskárnu, kterou spoluvlastnil a vedl do roku 2006. Nadále se věnoval historii a etnologii, od roku 1992 přednášel na Fakultě sociálních věd UK.

Ze zprávy ČTK

Tomáš samozřejmě znal Český dialog. Setkávali jsme se na schůzích krajanské komise i při dalších příležitostech v Senátu. Mohu jen potvrdit pochvalná slova jeho nástupce Tomáše Czernina a zdůraznit, že celá léta prosazoval korespondenční volbu a jiné potřebnosti ve styku s krajany, byl empatický a laskavý člověk. Bude nám, kdo jsme ho měli rádi, opravdu chybět.

ES

 

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012