Jitka Molavcová oslavila kulatiny!

Anna Sobotková srpen 2020 Aktuality česky

 

Jitka Molavcová druhá nejvýraznější osobnost divadla Semafor oslavila tentorok významné kulatiny, ač se to zdá nemožné, této skvěle vypadající herečce, autorce knih pro děti a zpěvačce, je neuvěřitelných 70.

Jitka Molavcová vystudovala střední průmyslové školu grafickou, ale její život změnila účast na celostátní pěvecké soutěži Talent v roce 1970, kterou vyhrála s písní Lásko má. V tom samém roce se rozhodla zúčastnit konkurzu do divadla SEMAFOR. Konkurz zvládla s úspěchem a byla přijata. Tehdy ještě nikdo netušil, o jak talentovanou a výraznou osobnost se jedná. Její jemný dívčí  hlas se začal prosazovat i v éteru Českého rozhlasu a některé písně se staly dobovým hitem. Molavcová a její výrazný talent se projevoval čím dál tím více v několika semaforských hrách a potom co zazářila v Kytici, se stala hlavní ženskou osobností Semaforu. V 80. letech začala její velice úspěšná a dlouholetá práce pro děti, objevila se v řadě dětských pohádek (Doktorská pohádka, Královna Koloběžka, Taneček přes dvě pekla) a namluvila i oblíbený večerníček Káťa a Škubánek. Tvorba pro děti ji oslovila a Jitka Molavcová se rozhodla tímto směrem pokračovat. Působila v pořadech Malý televizní kabaret, Studio a o jejím úspěchu u dětí hovoří fakt, že do dnešních dnů účinkuje v pořadu České televize - Kouzelná školka. Tato skromná herečka, která nevyhledává mediální pozornost je také autorkou několika úspěšných knih pro děti. Jsou to Pohádky z pastelky, Pohádky a písničky pro šikovné děti či Jitík sportovcem.

U obsahu její poslední knihy, kterou vydalo nakladatelství BAMBOOK bych se ráda zastavila. O čem vlastně kniha Jitík sportovcem je? Ona je Jitka, on je Jitík. Padli si do oka a je z toho pohádkové vyprávění. Velké sportovní zážitky malého kluka překvapí všechny čtenáře a možná je přimějí běhat, plavat, bruslit, prostě sportovat. Jitík se nezalekne prudkého kopce, velké výšky, klouzavého ledu ani živého koně. Tenhle malý velký hrdina má zkrátka odhodlání, pevnou vůli a taky štěstí na neuvěřitelné zážitky. Originální pohádkové příběhy Jitky Molavcové doprovodila ilustracemi legendární Vlasta Švejdová.

 

Anna Sobotková

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012