Rošťáci z pravěku

Venda Šebrlová červenec 2020 Knihy česky

Jannick Lachapelle

 

Rošťáci z pravěku

 

Tu situaci známe všichni: já mlátím do písmen osvětlené desky na tatínkově psacím stole a představuji si, jak by se divil počítači, fantastickému vybavení své ordinace... A maminka – jestlipak by si zvykla na tři linky metra, přeplněné regály v obřích obchodech a spoustu nových knih.  A to nás dělí pár desítek let! V této knížce se do současného světa probudí dvě děti, které spaly v pravěké jeskyni 32 019 let a díky kouzelné Prokleté trhlině vůbec nezestárly.

 

„Lola a Tito jsou nejlepší kamarádi na světě. Naprosto nerozluční. Oběma je dvanáct let. A jsou strašně zvědaví. Jsou to asi nejzvědavější nejlepší kamarádi na světě. Nebo největší zvědavci, co spolu nejvíc kamarádí.“ Vtipný úvod vykresluje dětem, jak vypadala krajina a život lidí před dávnými lety a vysvětlí kouzlo, jehož silou děti spaly a spaly... A pak byly objeveny stejně starými děti z Dolních Chvastonic, které si po škole hrají na hledání pokladů. Nebyly tam ani mikrofony, ani kamery, byla to pravda a praděti nerozuměly ničemu kolem sebe.

 

Budete svým dětem (nebo vnoučatům) číst o tom, jak podivný je vlastně náš svět v očích kromaňonské holky a kluka, kteří jsou zvyklí spát v kamenném přístřešku (jak se Tom dočetl na internetu), co kdysi jedli a jak divná věc je pro ně televize. Budete číst až na str. 124, tam totiž knížka končí vítanou větou: Pokračování příště.

 

Vydala Mladá fronta

Venda Šebrlová

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012