Mladí staříci

Eva Střížovská prosinec 2018 Knihy česky

Trvalo mi trochu déle než jindy napsat recenzi na knihu. Miloše Zapletala NESMRTELNÍ SLAVNÍ MLADÍ STAŘÍCI. Kniha má na 375 stran a já jsem si jednotlivé kapitoly vychutnávala a četla znovu. Tak jako obvykle přemýšlím o každé knize, kterou přečtu, tady jsem se opravdu zamýšlela nad jednotlivými poselstvími osobností, před kterými nelze než pokorně smeknout.

Nejen za to, co už dokázali, kolik lidí ve svém životě potěšili, zachránili, ale i za to, že i v pokročilém věku ve své činnosti pokračují a rozdávají radost a štěstí ostatním.

Ať je to režisér a herec Jiří Menzel, sportovkyně Dana Zátopková, bavič Petr Nárožný, chirurg Josef Koutecký, herečka Zdenka Procházková, psychiatr Radkin Honzák, fotograf Jan Saudek, vědec Ivan Havel, herečka Jana Štěpánková, či vědec Rudolf Zahradník, herci Nina Divíšková a Jan Kačer, scenárista Gustav Oplustil, neurochirurg Jan Beneš, textař, divadelník zpěvák Jiří Suchý, chirurg Pavel Pafko a další v počtu 43. A mohlo jich být mnohem více (možná příště) Soňa Červená, Miroslav Zikmund, Josef Somr, Meda Mládková, Hana Hegerová, Luděk Munzar aj.

Je fajn si uvědomit, že v tom našem malém českém kotlíku máme tolik moudrých lidí, kteří se stávají „nesmrtelnými“ svým dílem, ať už říkají cokoli o tom, co si myslí, že je čeká po konci života. Neboť to je otázka, která se vine celou knihou a na niž odpovídají všichni zpovídaní.

Nemohu na tomto místě citovat jejich někdy opravdu úžasné myšlenky, jen doporučit, abyste si knihu přečetli. Je opravdu mimořádná.

Eva Střížovská

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012