Příběhy obyčejného uzdravení

Eva Střížovská 12 2017 Knihy česky

Další knížka Jana Hnízdila, s kterou mu pomohla Klára Mandhausová (rozhovory) je na světě. Na titulu můžete číst Nemoc je informace, o tom, jaký člověk je, jakým způsobem a v jakých podmínkách žije, Informace o tom, že ve svém životě dělá nějakou chybu.

Mnozí lidé na světě chápou, že války jsou na světě proto, aby zbrojní průmysl bohatl. Často jsou zbraně posílány jedním dodavatelem (samozřejmě pod jiným označením), do obou válčících stran. Podobně je to s farmaceutickým průmyslem. Jde o prachy. Stonejte a nejlépe hodně dlouho a jezte prášky, nejlépe hodně prášků. Choďte k doktorům, na různá vyšetření, nejlépe na mnoho a neuzdravujte se, proboha, to by byl konec farmaceutických firem! Tedy ne konec, ale míň milionů a miliard pro ně. MUDr. Jan Hnízdil se po praxi v nemocnici rozhodl tzv. vystoupit ze Systému. Malá odbočka – ze Systému jsme „vystoupili“ všichni dříve narození. Mým prarodičům, rodičům ani nám, jejich dětem nikdy nenapadlo chodit k lékařům na nějaká vyšetření anebo kupovat prášky, když jsme se cítili zdrávi. A to jsme se většinou cítili.

Když jsem byla malá, viděla jsem lékaře jen třikrát v životě. Trpěla jsem na ošklivé sny. Přišel k nám domů, něco naordinoval, tatínek mu zaplatil dvacet korun (rok asi 1948) a pak mne vzal do náruče a pochoval mne. Přešlo to. Podruhé jsem měla vši. Paní doktorka na pohotovosti v Braníku mi nalila na hlavu petrolej, tatínek to přikryl novinami a šli jsme domů. Do třetice jsem si hrála na indiány a při plazení se v trávě jsem si rozřízla o střepinu skla koleno. Zírala jsem nevěřícně do té velké rány, jak z ní prýštila krev… Dali mi nohu do sádry, koleno zakapali kysličníkem. Hrdinně jsem pak kulhala do školy o holi.

Ale aby nebylo mýlky – dr. Hnízdil neodsuzuje lékaře a jejich vystudované metody. Spíš poukazuje na to, že existuje ještě jiná cesta k uzdravení a že si ji pacienti mohu najít sami, když chtějí. V této knížce jsou cenné reakce pacientů.

Děkuji nakladatelství Lidové noviny, že tuto knížku vydal!

Eva Střížovská

 

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012