Martin Suter SLON

Venda Šebrlová 10 2017 Knihy česky

Je to napínavé až k hranici thrilleru, ale věrohodné: jemná injekční jehla změní život několika lidem drastickým způsobem. Jedná se o genetickou manipulaci a pokusnými zvířaty jsou slonice z malého cirkusu.

Vědci z laboratoře jsou zvědaví na výsledek, genový inženýr se žene za  vidinou slávy a obrovských peněz, podivný bezdomovec a cirkusový ošetřovatel zachraňují malinkaté růžové slůně. Svítící slůně, nalezené v jeskyni  u curyšského jezera.

Román švýcarského spisovatele je poznamenám dřívějším Suterovým zaměstnáním: jako reklamní textař má neomylný smysl pro rytmus a osudy několika lidí splétá na pevného příběhu. Bez jediné věty, která by byla zbytečná.

Všechno v tomto příběhu je ovlivněno růžovou sloničkou, která pije z kojenecké lahvičky a vejde se do tašky pro štěně. Její krátký život dokáže vrátit bezdomovce do smysluplného života, veterinářce pomůže zapomenout na rodinné peklo a cirkusovému ošetřovateli Kuangovi vrátit se domů. Všichni se nakonec dostanou šťastně do Barmy. Genoví manipulátoři naopak žádné štěstí nemají...

 

Vydala Metafora

Venda Šebrlová

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012