Vzhůru do ulic!

Venda Šebrlová 5 2017 Aktuality česky

 

Už máme naší vládnoucí garnitury plné zuby! Každý den se něco děje, lži  se mísí bez ohledu na politickou příslušnost. Hádka Zeman - Sobotka - Babiš se nakonec rozlezla jako plivanec po celé společnosti. A samozřejmě i mezi obyčejné lidi, které odpor ke lži a pokrytectví nakonec vyhnal do ulic.

 

Ptáme se: odstoupí už konečně zostuzený Babiš, na kterého praskly nejen finanční machinace, ale také ovlivňování novinářů? Ve čtvrtek se objevila informace, že je ochoten odejít, pokud se ministryní financí stane jeho náměstkyně Alena Schillerová. Zeman zase narychlo svolal schůzku se šéfy vládních stran do Liberce - ovšem teprve v době, kdy měl jistotu, že Sobotka skutečně odlétá do Lucemburska. Zase jen kecy a kecy, všichni dupali na místě. Navíc se prezident v Liberci pěkně naštval, protože tam padl návrh hejtmanů, aby hradní kancelář hradila alespoň část nákladů na prezidentské spanilé jízdy po krajích. Reakce: Zeman se vyjádřil ve smyslu, že on se nikam vnucovat nebude. Fakt?!

 

Největší protibabišovské a protihradní shromáždění bylo v Praze na Václavském náměstí. Tam už lidé mockrát v dějinách komentovali naši státní politiku. Lidé si přinesli transparenty s hesly, která se opakovala v různých podobách v dalších šesti městech. „Babiše do koše!“, „ Střídáme pane Zemane!“, „ Ústava není toaletní papír!“  V Liberci se protestujícím ukázal v okně hotelu Imperial mluvka Ovčáček a davu pokynul. Lidé začali skandovat: “Skoč!“, což Ovčáček vnímá jako přání, aby přišel k úrazu! Co se na protestních shromážděních dělo, jsme všichni sledovali v televizi a čekáme na odezvu. Nálada v Brně, Olomouci, Plzni i Českých Budějovicích byla stejná: už máme dost lhářů a stydíme se za prezidenta.

 

Přišla další facka: paní Zemanová navštívila ve vězení nájemného vraha Jiřího Kájínka a darovala mu knihu o zámku v Lánech, letním sídle českých prezidentů. Vřele si potřásli rukama a usmívali se na sebe. Prý to byla jedna s charitativních činností, kterými se naše první dáma běžně zabývá: prostě jen  navštívila  libereckou věznici!! V souvislosti s avizovanou milostí, kterou Zeman chce Kájínkovi udělit, to má smysl. Co na tom, že xkrát tvrdil, že s milostmi bude šetřit a udělí je jen těžce nemocným a navíc jen lehčím provinilcům! Dvojnásobný vrah asi patří mezi kapesní zlodějíčky...

 

Nezbývá nám než sledovat dění na politické scéně hodinu po hodině. (Tento komentář jsem psala v pátek dopoledne a možná, že už je všechno jinak!) Zeman si klidně odjel do daleké Číny a snad doufá, že se bouře uklidní. Třeba tím, že se nepřátelé navzájem povraždí. Odborného poradce by jim mohl dělat Kájínek a spojku Ivanka Zemanová.

 

Venda Šebrlová

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012