Fejeton mé dcery aneb Úkol pro tento rok

Marina Hofmanová (Hužvárová) 1 2017 Ostatní česky

 

 

O tom, že jen málokdo je kritičtější, než vlastní dcera, bychom my, maminky, mohly povídat dlouhé zkazky. Že si občas o nás počtou i pedagogové, je zcela nasnadě. A my, protagonistky drobných literárních útvarů, máme vlastně štěstí, když se nám podaří také se o sobě něco vtipného dozvědět. Tak jen nevím, jestli bych letos neměla poslat vzorek cukroví také do vzdělávacího zařízení své ratolesti…

 

Vánoční cukroví

S blížícími se Vánocemi přichází i období „Moje maminka dělá tenhle druh cukroví nejlíp na světě.“ No dobře, když jsme tedy u toho, tak moje maminka ho dělá nejlíp na světě. A to hned z několika důvodů.

Za prvé. Divili byste se, jak levně, ba skoro zadarmo nakoupí suroviny. Po nákupu surovin a jejich následném přemisťování z auta do domu se nemusí rozčilovat, že jí nikdo nepomůže s taškami, neboť suroviny jsou tak lehké, že by jim i vzduch mohl závidět.

Dalším důvodem je příprava. Maminka totiž nezašpiní jediný váleček, natož pak plech, či tác. A trouba? Ta se také nemusí moc zahřívat, stačí, když hřeje topení.

Po této nenáročné přípravě přichází výjimečný druh cukroví, které opravdu umí jen málokterá maminka. Jmenuje se: „Příští rok už určitě napeču.“

 

Marina Hužvárová ml.

Foto M. Hužvárová st.

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012