Dům za zdí

Venda Šebrlová 1 2017 Knihy česky

 

David Mitchell

Dům za zdí

 

Je to zvláštní kniha zvláštního člověka. Po studiích působil osm let v Japonsku a tamní kultura jej velmi ovlivnila. Přitom nás v knize přivede do obyčejné anglické hospody, v jejíž blízkosti se občas objeví úzká ulička. Není v mapách, nikdo z místních ji nezná - jen člověk, který se občas v hospodě objeví a do té uličky zavede zvědavého turistu. A toho už nikdo nikdy neuvidí... A za devět let zase přijde „ten“ člověk, který hledá novou oběť.

 

V té uličce je cihlová zeď, v ní vrátka a za nimi dům a na zahradě společnost. Přesně taková, na jakou byl zvědavý host nalákán. Problém je v tom, že nemůže odejít. A věci i lidé se mění a mizejí. Pět podivných příběhů se odehrává v letech 1979, 1988, 1997, 2006 a 2015. Za všemi jsou dvojčata Norah a Jonathan Grayerova s nevšedními schopnostmi.

 

Co se děje? „My jsme se jen snažili přežít. O nic víc, než jakýkoli jiný příčetný zdravý živočišný druh...“ Je to však omluva pro ty, kteří chtějí žít navždy, mladí a zdraví za jakoukoli cenu?

A konec? Budoucí astronaut s palcem v puse, schoulený v matčině bříšku … Radím vám dobře, čtěte konec opravdu jako poslední věty, jinak se připravíte o fantastické čtení.

Vydala Mladá fronta

 

Venda Šebrlová

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012