MIKULÁŠ V ČESKÉ ŠKOLE MADRID

-red- 12 2016 Naši ve světě česky

 

Mikulášská slavnost České školy Madrid se letos konala v úterý 6. prosince v prostorách taneční školy Madridance. Velký počet přítomných dětí ukázal, že Česká škola Madrid se stále rozrůstá a že nadšení krajanů po českých tradicích přetrvává.

 

"Mikuláši! Mikuláši!", volaly s nadšením děti České školy Madrid na mikulášskou družinu. Žáci školy, od úplně nejmenších několikaměsíčních pro školáky, na Mikuláše, čerta a anděla čekali netrpělivě, protože si nebyli jistí, co všechno o nich tento pán s bílými vousy a červenou mitrou vlastně ví? Všechny děti se při svém vystoupení snažily, aby Mikuláši předvedly, co se se svou třídou za letošní školní rok již naučily, co všechno umí. Nechyběly tak české básničky a písničky, které se hostům moc líbily. A dobrotivý štědrý Mikuláš i letos odměňoval. Sice musel sem tam někoho trošku pokárat, či povzbudit, ale je třeba dodat, že si nikdo neodnesl uhlí!

Pro rodiče byla překvapením nejenom vystoupení jednotlivých tříd, ale také výstava výtvorů dětí, kterou paní učitelky s dětmi tajně připravily. Během nadílky několikrát zazněla hudba a zumba pro děti taneční akademie Madridance roztancovala celý sál.

 

Česká škola Madrid tímto děkuje všem zúčastněným, organizátorům a spolupořadatelům za příjemně strávené dopoledne a již se těší na Mikulášskou 2017!

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012