Moje všechno

Venda Šebrlová 12 2016 Knihy česky

 

 

Katie Marshová

 

Takové rány osudu se děsí každý z nás a nikdo si nedovede představit, jak by se zachoval. Hana se rozhoduje, že za pár hodin už konečně oznámí manželovi, že ho má plné zuby a odchází. Pak uslyší Tomovo mumlání a sténání. Najde ho na zemi ochrnutého a diagnóza je strašná: mozková příhoda. V tu příšernou noc se její život mění na dva: jeden by z té hrůzy rád utekl, ten druhý ctí povinnost starat se o bezmocného člověka. Kterého kdysi milovala...

 

Dlouhá rehabiltace je také oživováním vztahu mezi manželi. Krize střídají chvilky naděje. Tom se např. díky kamarádovi má naději vrátit do práce, používat hlasový software a mít víc důvodů cvičit. Hana má z takové budoucnosti hrůzu. Protože ví, že se objeví další a další překážky.

„Co máš v plánu? Teď?“ ptá se jí přítelkyně Stephi.

Zjišťuje, že myslí na Tomův úsměv, „Nemám nejmenší tušení.“

„Vážně?“

„Vážně.“

 

Příběh není tak beznadějný, jak z počátku zdá. Hana i Tom nakonec najdou svou cestu k uzdravení těla, duše i vztahu k sobě a okolí. Trasa je to klikatá a hodně náročná i pro lidi kolem nich. Je dobré tuto knihu znát, protože v takové (i horší!) situaci se můžeme ocitnout i my. Zítra, za rok...  Jsme stejně obyčejní, jako manželé Ellisonovi. Zamilovaní, odmilovaní, nešťastní, ubrečení, vzteklí... A když to dokázali oni, my taky!

Vydala Mladá fronta s něžnou obálkou Pavla Kadlece.

 

Venda Šebrlová

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012