Dejte Zemanovi, co jeho jest...

Venda Šebrlová 2 2016 Aktuality česky

Viděla jsem v novinách fotku, jak blažený pan prezident čuchá ke košíku s uzenou krůtou. V Plzeňském kraji moc dobře vědí, jak

mu udělat radost... No jasně - vždyť je jeden z nás (tedy kromě mě a dalšího milionu lidí) a není nad dárky, co potěší tělo!

 

Bylo to během cesty, kdy Miloš Zeman mj. prohlásil, že český stát zaplatil za propuštění Anči a Hanči z pákistánského zajetí miliony korun. No, vlastně popřel, že to bylo 145 milionů: „Pokud vím, tak 150, ale záleží na tom, podle jakého kurzu to počítáte, což ale samozřejmě není podstatně”. Když toto prohlášení vydala Česká tisková kancelář jako bleskovku pro média, politici se mohli pominout. Znamenalo to totiž, že Česko souhlasilo s požadavky únosců. Vyjednávání s únosci je velmi choulostivá věc a přestože se každý stát snaží své občany vysvobodit, do světa to nevytrubuje!

 

Dějství druhé: dvě a půl hodiny poté na jiné besedě prezident popřel, že by něco oznámil, ale „že jen upřesnil informaci z publika”. Politici se totiž během těch sto padesáti minut nechali slyšet, že prezident by měl odstoupit - protože politici mají problémy řešit a ne komentovat. Např. místopředseda TOP 09 M. Ženíšek nařkl Zemana z vlastizrady. Takový typ informací je ve všech zemích tajný! Prezident na oplátku označil znepokojení politické scény (celé!) za idiotismus.

 

Moc prosím všechny, kteří se s ním na jeho (předvolebních) cestách potkají, aby se ho na nic neptali. Před pár dny jsem např. slyšela, jak si pochvaloval západočeské lázně, protože tam v 17 letech přišel  panictví. Fakt fór pro hospodu IV. cenové skupiny! Kdy začne na besedách ukazovat, že nenosí červené trenýrky? Mějte připravený koš se zabíjačkou nebo uzeným, vychlazené pivo a „liguére”. Místo dudlíka (nebo roubíku?)!

 

Venda Šebrlová

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012