Dvorní vinotéka

-ES- 1 2016 MČK česky

Dvorní vinotéka byla založena v roce 2003, protože milovníci vína zatoužili po hezkém prostoru v centru Prahy, kde by svou lásku a znalosti vín předali a šířili dál.

 

Osud jim přál, a tak se jim poštěstilo na Uhelném trhu získat prostory bývalé modlitebny se středověkou klenbou datovanou kolem roku 1320. Nutno podotknout, že takovýto reliéf klenby byl ve své době použit v českých zemích vůbec poprvé!

 

Interiér Dvorní vinotéky je zařízen  jednoduše s přihlédnutím k charakteru jejího Genia loci. Musí  se zde dobře cítili nejen hosté, ale hlavně víno. Proto je ukládáno do 100 let starých otevřených almar, ve kterých jsou lahve položené. Lze si tak jednotlivá vína z nabídky dobře prohlédnout.

Pan Pavel Krejčí, majitel vinotéky zve:

„Přijďte se k nám podívat, pozvěte své přátele na degustaci a malé pohoštění. Ctíme heslo ´náš zákazník, náš pán´ – pokud jste v naší nabídce vína či služeb nenašli to, co jste hledali, nebojte se na nás obrátit. Rádi poradíme, ještě raději přání rovnou splníme.“

A dodává:

„Co umíme.

Máme zajímavá vína od PEČLIVĚ VYBRANÝCH VINAŘŮ z Čech a Moravy i světové produkce – vína jakostní, predikátní, barrique, botritická, archivní, ledová, slámová, jak pro přímou spotřebu, tak i pro Váš archiv.

Nabízíme: sudová vína, dodávku vína na Váš raut i večírek, řízené degustace pro Vás i pro Vaši firmu, předplatné vína s možností výběru délky předplatného, dárkové vouchery na předplatné vína, tisk Vašich log na etikety vín pro Vaše obchodní přátele (výhodné množstevní slevy), závoz Vaší restaurace, baru či vinárny za velkoobchodní ceny, poctivé tuzemské i zahraniční destiláty, sklo a keramiku, příjemnou atmosféru v historických prostorách vinotéky.

Přijímáme všechny druhy platebních karet.“

A já dodávám, že stojí zato se ve Dvorní vinotéce stavit….a také chci poděkovat za víno, dodané na náš vánoční večírek.

-ES-

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012