V roce 2012 se konaly MČK organizované Hovory bez hranic se Stanislavem Chládkem

-red- 3 2015 Ohlasy a názory česky

 

 

Březen, 2015

Vážení a milí přátelé:

 

Chystám se k návštěvě domova, budu ve vlasti od 24.3. do 15.4. Doslýchám se, že na horách už není moc sněhu a též příliš neprší, takže v řekách nebude moc vody a sotva budu kajakovat. Možná, že to je dobře, aspoň se nemusím máchat ve studené vodě. Místo toho budu mít tři přednášky, na které Vás všechny srdečně zvu (vstup volný). První dva pokecy jsou o amerických domorodcích, pouze ten třetí, v Jablonci nad Nisou, se týká kajakování. Všechny přednášky zaberou ca. hodinu, plus diskuse.

 

První přednáška, nazvaná “Americký jihozápad: Civilizace Chaco a její kolaps” se bude konat v úterý 31.3. v 16.00 hodin v posluchárně Filozofické fakulty Karlovy univerzity, Šporkův Palác, Hybernská 3 (kousek od Prašné brány).

 

Druhá přednáška na téma “Indiáni severozápadního Pacifiku a jejich vztah k moři” se bude konat ve čvrtek 9. dubna v 17.00 hodin v posluchárně Ústavu pro českou literaturu AVČR, Na Florenci 3, Praha 2, poblíž Masarykova nádraží. Vchod na schodiště je ve dvoře, přímo naproti průjezdu.

 

Třetí přednáška se jmenuje “Aleutská odysea”, a jak název napovídá, budu povídat

o pádlování okolo Aleutských ostrovů. Pro ty, co nestudovali zeměpis: ač jsou Aleutské ostrovy součástí americké Aljašky, jsou velmi blízko k Putinově říši, a vítr tam fouká hlavně ze Sibiře, proto pozor! Přednáška se bude konat v neděli 12.4. v 19.00 hodin, Klub na Rampě, Jiráskova ulice (areál Eurocentra), Jablonec nad Nisou.

 

Budu se těšit na shledanou,

 

Zdraví,

 

Standa Chládek

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012