Poslední rituál

Venda Šebrlová 10 2014 Knihy česky

Yrsa Sigurdardóttir

Poslední rituál

 

Je to výborně napsaná detektivka. Odehrává se především na Islandu, kam přijede německý student Harald Guntlieb. Zdědil po dědečkovi nejen peníze, ale také problematickou vášeň pro magické rituály a chce zkoumat místní dějiny čarodějnických procesů.

Kolem něj se utvoří skupinka mladých lidí, kteří podlehnou stejné zvědavosti - teoretický zájem se změní na skutečný horor ve chvíli, kdy zavražděný Harald vypadne v budově fakulty z otvíraných dveří na svého profesora. Je nejen mrtvý, ale také s vydloubnutýma očima a vyřezaným ornamentem na těle.

Matthias je právník z Německa a Tóra islandská policistka. Jejich společné pátrání odhalí nakonec dva nesouvisející zločiny.

Přiznávám, že moderní detektivky miluji a dokáži je zhltnout za pár hodin. Tady mne trošku zdržovala islandská jména... To je jediná výtka, kterou by ovšem autorka s úsměvem odsouhlasila. Když se jí totiž někdo ptal na nedávném pražském knižním veletrhu, jak se jí líbí čeština, odpověděla pobaveně:"Je úžasná! Nerozumím ani slovo!”

Vydalo nakl. Metafora

Venda Šebrlová

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012