Zazvonil zvonec... a hádkám není konec!

Venda Šebrlová 10 2014 Aktuality česky

Ve všech místech naší země ještě pořád ze sloupů a poutačů koukají na kolemjdoucí vymydlení kandidáti do obecních voleb a Senátu. Ach - kdyby jen věděli, jak to dopadne, to by se tak bezelstně netvářili! Teď totiž nastal boj profíků - kdo s kým a za kolik!

 

Volební účast byla (bohužel už tradičně) mizerná. Zatímco v malých městech a v obcích si lidé uvědomovali, jak důležité je zvolit toho nejlepšího - ve velkých městech to bylo většině lidí fuk. Kolikrát jsem slyšela minulý týden větu: „Já to stejně nezachráním, kašlu na to!” Bylo nás tedy v Praze jen 37,72% a to je 348 651 voličů. Praha se nechala okouzlit Andrejem Babišem („který je tak bohatý, že nepotřebuje krást!”). Ten sice také neměl laskavý slovník, ale na politického matadora Miloslava Kalouska z Top 09 nikdo nemá! Jeho invektivy neznaly meze - jen nenadával protivníkům do exhibionistů a pedofilů. Snad mu to ještě vydrží!

 

Velmi žádaným parťákem pro vyjednávání se stala Česká pirátská strana. Např. v Praze však nikomu z politiků nevadí její (skoro) recesistické zaměření a chtějí do Magistrátu získat jejich čtyři členy (20-27 let) pro případnou koalici. Piráti (zatím) hlásají, že budou v opozici. Ovšem: např. členové a její příznivci se už teď na internetu dohadovali o odvolání předsedy Lukáše Černohorského, který neuspěl v Plzni!  Ale podle bývalého předsedy Ivana Bartoše je to u nich běžné, on byl navrhován k odvolání takřka permanentně!

 

Takže budeme číst noviny a sledovat, jak se kdo s kým zaplete. Jedinou radost mi pondělní noviny udělaly sdělením, že do 2. kola volby do Senátu se za Prahu 9 dostala Zuzana Baudyšová. Ano, ta, která před dvaceti lety založila tak potřebnou Nadaci Naše dítě a s ní spojenou Linku bezpečí a Krizové centrum. Dostala 37,02% hlasů a ví Bůh, že si je už dávno těžce odpracovala.

 

Tak, přátelé, držte palce, ať se nedostaneme do rukou nějakým prodejným lumpům! Protože, bohužel, určitě mezi zvolenými jsou!

- Venda Šebrlová -

 

 

 


 

 

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012