Ze San Diega

-red- 9 2014 Naši ve světě česky

Naši krajané v San Diegu jsou velmi aktivní. Více se o nich dočtete brzy, pokud vás to bude zajímat, v mé nové knížce Všechny moje Ameriky. I. Cali. Jsem ráda, že jsme s Čechokaliforňany v kontaktu, píšeme si, voláme aj. Zde je dopis Markéty, která vede českou školu, učí děti tancovat a zpívat (a také jsme si spolu právě před rokem zazpívaly v českém domečku.)

-es-

Všechny zdravím v nekonečném, ale stále krásném létě a přináším nové zprávy!

 

Talent v naší komunitě nemá konce!  Od zpěvů přes tance po umělecká řemesla, instrumentalisty, neuvěřitelné sportovní výkony až po výtvarníky.

Výstava našich českých a slovenských výtvarníků už "visí" myslím, že by nebyl nikdo z Vás, kdo by místní výtvarný talent neobdivoval. A tak doufám, že se přijdete podívat!¨

 

Za všech 16  výtvarníků Vás srdečně zvu na vernisáž, která se bude konat v sobotu, 20. září, 2014 v 17.45.  K prohlédnutí pro Vás máme 72 výtvarných prací.

První hodinku budeme v galerii, představíme Vám výtvarníky, popovídáme, "poobdivujeme" umění a asi od 19 hodin budeme mít krátký program. Pro dobrou náladu nám zahraje Poe Street Band a budeme podávat tradiční občerstvení a víno.

 

Po vernisáži nabízím lístky na tentýž den ve 20 hodin, v tomtéž divadle, na vynikající představení "The Piana of Willesden Lane". Je to o dívce, nadané pianistce, která je transportována z Vídně do Anglie, aby unikla pronásledování Židů. Lístky mám za 18 dolarů. Dejte vědět! (Plná cena je 38) Má to výtečné kritiky. Herečka je zároveň koncertní pianistka a hraje "krásné kusy" kromě toho, že se odehrává příběh.

 

KDE: Galerie Lyceum, Horton Plaza, downtown San Diego. Parkujte v Horton Plaza, divadlo je v suterénu - schody dolů do divadla jsou před CVS,  výstavní galerie je přímo v divadle. Parkovací lístek si validujete v divadle a můžete parkovat 4 hodiny zdarma.

Pokud nemůžete na vernisáž, galerie je otevřena denně, v pondělí do 17 hod., jinak do 22 hodin.

 

Myslím, že to stojí za to se přijít podívat a hlavně, setkat se s našimi výtvarníky!

Přikládám plakát a jednu fotku pro ilustraci, co čekat.

 

Mějte se krásně a těším se na viděnou, prosím, dejte vědět, jestli chcete lístky do divadla co nejdřív. Pokud do divadla nechcete, samozřejmě můžete přijít jen do galerie.

 

Srdečně zdraví,

Markéta Hančová

Foto Very Souradové je z karnevalu před více lety

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012