Žena v černém - Anděl smrti

Martyn Waites
Až bude deset večer a děti už konečně budou spát, uvařte si kávu. Protože nepůjdete do postele, dokud knížku nedočtete. Má dva názvy, je totiž volným pokračováním bestselleru Susan Hillové, fantasticky napsaného duchařského románu Žena v černém.
Na podzim 1940 převážejí učitelky děti z bombardovaného Londýna na venkov. V tomto případě to ani pro dvě ženy, ani pro školáky není dobré místo - dům je opuštěný, strašidelný a na bahnisku.
A začne tam strašit - a taky se ke konci ozývají motory letadel. Děti se bojí. Ozývá se popěvek: „Jannet Humfryeová zlá, dítě svoje ztratila... umřelo jí v neděli, viděli ho v pondělí... ententýky,entety, kdo je další? Přece TY!” A v krytu vládne šero, kolem stěn, v koutech a škvírách se začínají kupit stíny... Koho si vybere černá postava? Raději neotvírat oči, protože máte její mrtvolně bledý obličej jen pár centimetrů od svého! A ječí vám do obličeje.
Děti umírají, Edward se objevuje v jiném čase a učitelka jej chce zachránit z Domu u Úhořího močálu. Je čím dál hůř!
Už původní román byl v roce 2012 velmi úspěšně zfilmován s Danielem Radcliffem (Harry Potterem) v hlavní roli a od roku 1989 se hraje jako divadelní hra po celém světě.
Kdy jindy si můžete dovolit se bát, než když víte, že příběh dobře dopadne. Nebo snad ne? Já jsem četla do tří do rána...
Knihu vydala METAFORA
Venda Šebrlová
How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad