Richard Creightmore: Feng-šuej

Venda Šebrlová 11 2013 Knihy česky

Je to stará čínská tradice je založena na přírodních principech soužití člověka v určitém prostředí. Mělo by být inspirativní a pomoci nám dodáním energie. Pak už má být lehčí se uzdravit, efektivně pracovat a být šťastný.

 

V prostoru bytu nebo domu se střetávají podle této filosofie dva protikladné principy: jin a jang. Jejich harmonizace se dá docílit správným rozmístěním předmětů, které symbolizují pět základních přírodních elementů. To jsou voda, země, dřevo, oheň a kov. Přidejte k tomu barvy a vůně... Dokážete zázraky. Teď před vánocemi je pohoda doma tím nejdůležitějším, co můžete rodině dát. Zkuste o tom přemýšlet!

Pokud se vám učení feng-šuej složité, přečtěte si tuto knihu. Jednou, dvakrát.. a začněte zkoušet. Dozvíte se, jak uspořádat nejen byt, ale i zahradu podle starodávných zkušeností. Inspirující i vysvětlující bude množství starých ilustrací i návodných plánků. Třeba v zařizování interiéru je důležitý už vstup – je jako ústa tohoto prostoru. Kuchyň a obývací místnosti jsou srdcem, ložnice a koupelny zase intimními místy na těle prostoru.

Víte, že přední a zadní vchod domu nemají být proti sobě? Utíkají jimi síly a v domě nebude pohoda ani bohatství. Hodně škodlivé pro pohodu jsou také ostré rohy -  schovejte je pomocí přehozu nebo před ně postavte květináč s pokojovou rostlinou!

Tato kniha je formátem malá, ale významem pro čtenáře velká. Budete se k ní vracet, protože jak budete víc a víc chápat principy souladu, budete chtít vědět ještě další. Vyplatí se to – budete zdravější, vyrovnanější a schopnější tvůrčí práce.

 

Vydalo nakladatelství  Dokořán

Venda Šebrlová

 

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012