Česká kultura v Los Angeles

11 2013 Naši ve světě česky

 

Generální konzulát České republiky v Los Angeles (GK LA) v průběhu celého roku přináší početné krajanské komunitě žijící v Los Angeles a celé Kalifornii českou kulturu a usiluje o její zviditelnění i u širokého amerického publika.

 

GK LA v následujícím roce bude pokračovat v některých úspěšných kulturních projektech z předešlých let, ale připraví i celou řadu nových kulturních aktivit. GK LA naváže v roce 2014 na úspěšně se rozvíjející český filmový festival “Czech That Film”, který inicioval před dvěma lety generální konzul České republiky v Los Angeles Michal Sedláček. Filmová přehlídka nových českých snímků je největší kulturní událostí roku a bude se v příštím roce konat vedle Los Angeles v dalších deseti městech v USA, např. San Francisku, Portlandu, Seattlu, Washingtonu D. C., New Yorku. Tak jako letos i v příštím roce se bude v každém ze zúčastněných měst konat řada doprovodných akcí, ať již se jedná o zahajovací a zakončovací recepce či debaty s českými režiséry. Oficiálními hosty přehlídky byli letos režiséři David Ondříček (Ve stínu), Zdeněk Jiráský (Poupata) a Jiří Menzel (Donšajni). I v dalším ročníku se můžete těšit na zajímavé hosty ze světa českého filmu. Pro více informací o festivalu navštivte prosím oficiální webové stránky festivalu na www.czechthatfilm.com

 

V září 2013 přiletěl do Los Angeles světově proslulý český režisér Jiří Menzel, který se zúčastnil promítání jeho Oskarem oceněného snímku “Ostře sledované vlaky.” Slavnostní večer byl zorganizován americkou Academy of Motion Picture Arts and Sciences ve spolupráci s GK LA. Více než 700 nadšených diváků, kteří přišli vzdát hold legendě české nové vlny se také mohli seznámit s výstavou o životě a díle J. Menzela v lobby budovy Akademie, jejíž kurátorkou je manželka pana režiséra Olga Menzelová.

 

V roce 2014 bude dále pokračovat úspěšná série hudebních koncertů Petrof Concert Series. Letos vystoupili v rámci populární hudební série vynikající čeští hudebníci jako například housloví virtuosové Jaroslav Svěcený a Ivan Ženatý, pianisté Emil Viklický a Pavel Kohout a jazzová zpěvačka Jana Fabiánová. V rámci Petrof Concert Series 2014 vystoupí například Pavel Šporcl. V roce 2013 se konal první ročník jazzového festivalu EUropean Jazz, kde vystoupili významní evropští jazzmani včetně Emila Viklického.

 

GK LA se také již tradičně aktivně účastní každoročního festivalu Mutual Inspirations Festival organizovaného velvyslanectvím ČR ve Washingtonu. V roce 2013 se stal tváří festivalu Václav Havel a GK LA ve spolupráci s UCLA či s Wende Museum of Communism připravilo zajímavé kulturní akce připomínající osobnost a dílo prvního porevolučního českého prezidenta. GK LA připravuje ve spojení s generálním konzulátem SRN a Villou Aurorou společný večer věnovaný Franzi Kafkovi na září 2014.

 

V případě, že si přejete být pravidelně informováni o českém kulturním dění v Los Angeles a okolí doporučujeme Vám zaregistrovat se k odebírání zpravodaje Czech the News – LA, který GK LA pravidelně vydává. Zaregistrovat se můžete napsáním e-mailu na: losangeles@embassy.mzv.cz Newsletter si také můžete stáhnout na stránkách GK LA www.mzv.cz/losangeles

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012