Soumrak bohů Nového světa

Venda Šebrlová 5 2013 Knihy česky

Jiří Polák

 

Soumrak bohů Nového světa

Autor emigroval ze socialistického Československa v roce 1965. Nejdřív žil v Itálii a pak ve Švédsku. Studoval románské jazyky, angličtinu a čínštinu, má doktorát z mezinárodní politiky. Zkušenosti jej utvrdily v přesvědčení, že blok socialistických zemí nemá šanci na přežití. A vůbec - co bude se světem dál, když se změní politické síly?

Hledá odpovědi a nabízí je mj. v politických thrillerech. Soumrak bohů Nového světa je nejnovější. Je o dvou středoškolských studentech, kteří jsou spolu doživotně svázáni osudem. Ostýchavý Paul je zamilovaný do krásné Amandy, kterou získá charismatický a sobecký George. To je první osudový střet těchto mužů. Z Paula se stane politik-teoretik, z George politik-praktik, který má obrovský cíl: stát se americkým prezidentem. Jenže USA se začínají rozpadat... Lidé ve velkých městech mají strach o život, jednotlivé státy si samy organizují veřejný život včetně obrany. O vliv v této zemi se rvou pohádkově bohaté hispánské a asijské gangy s největšími ambicemi: ovládnout USA a pak svět.

Paul se na univerzitě spřátelí s japonskou slečnou Kazuyo Ogimura. Po složitém rozhodování skončí v Japonsku u jejího otce, mafiána s obrovským jměním. Má za úkol psát vše, co ví o amerických politicích a jejich filosofii. Když prohlédne, že má zničit svoji zemi, která se chystá na prezidentské volby, se souhlasem Kazuyo uprchne... Je jediný, kdo může zachránit západní civilizaci. (A pořád doufá, že najde cestu k Amandě.)

Ve Spojených státech pošle do největších novin dokument, který odkrývá japonskou cestu k převzetí moci. V doprovodném dopise píše:

Dostal se mi do ruky supertajný dokument o mezinárodním spiknutí namířeném proti Spojeným státům. Zapleteni jsou i někteří vysocí představitelé této země. Překlad si musíte pořídit sami. Jsem přesvědčen, že americká veřejnost by měla být seznámena s tím, co ji čeká, a proto vám posílám tento dokument k uveřejnění. Posílám jej současně šesti hlavním sdělovacím prostředkům. Patriot.“

Varuji vás: knížku nezačněte číst ve všední den večer! To pak půjdete od knihy rovnou do koupelny a potom přímo do práce. Nepřeskakujte a těšte se na konce – je jich totiž několik. Tak, jak se proplétají soukromé i profesní životy Paula a George. A s nimi vlastně celého světa.

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012