Hluboká pravda

Venda Šebrlová 9 2012 Knihy česky

Gregg Braden

Hluboká pravda

Není na světě člověka, který by si (v různém stupni svého života i vzdělání) nepoložil otázku: Kdo jsem a co tu dělám?

Autor je mezinárodně uznávaným odborníkem na hledání spojitostí mezi vědeckým poznáním a duchovními vědami. Také díky této knize se blížíme k naději, že letos v prosinci nenastane (podle kalendáře starých Mayů) konec světa, ale jen přechod z jednoho období do druhého, který už na Zeměkouli proběhl několikrát.

Mluví se vztazích mezi lidmi, vlivu moderní doby na devastaci přírody, objevuje se znovu a znovu otázka: musí být války? Atd.,atd. Protože civilizace je mnohem starší, než se obecně předpokládá a lidé se sebevražedně chovají teprve pár tisíc let.

Postoj autora a jím hojně citovaných osobností je opakovaný, abychom si jej konečně uvědomili a začali svět měnit. Biolog Bruce Lipton např. tvrdí.“Matka Země má způsob, jak naložit s věcmi, které do její zahrady nepatří – zbaví se jich. ... Buď přijdeme na to, jak žít v zahradě přírody v míru a jak o ni pečovat nebo se změníme v kompost, který zbytku zahrady poslouží jako hnojivo!“.

V Hluboké pravdě se např. píše o válkách a krizích s konstatováním, že lidé jsou neochotní přijmout závažný stav věcí. Nechtějí připustit, že se mohou opakovat - i když je vědci všech oborů připomínají. Je na nás těch problémů moc a tak raději neděláme nic.

Jenže – co může udělat jediný člověk? Kniha píše o tom, že slušných a moudrých lidí je na světě dost a stojí za to se k nim připojit.

Vydalo naklad. METAFORA

(šeb)

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012