Anketa zahraniční Čech

Ota Ulč 9 2012 Ohlasy a názory česky

Anglické vysílání Českého rozhlasu před pár dny po telefonu natáčelo interview s naším potomkem o jeho zážitcích na právě absolvovaném safari z Prahy do Mongolska. Mělo to být vysíláno dnes, ve čtvrtek, a pokud to tedy bylo, nepodařilo se mi zjistit a vylovit. Při tomto marném úsilí se mi ale na obrazovce objevila ona anketa ZAHRANIČNÍ ČECH ROKU, nejen s informacemi, kdy, kde, co, ale i s profily dvaceti kandidátů bůhví jak vybíraných.

Takže někoho by to třeba mohlo zajímat: „Anketa Českého rozhlasu a České televize vstupuje do závěrečné fáze. Do finále postoupilo dvacet osobností, kterým můžeme odevzdávat své hlasy. Český rozhlas a ČT je postupně představovaly v krátkých portrétních medailoncích. Ředitel ČRo 7 Miroslav Krupička mj. Uvedl, že hlasování ankety Zahraniční Čech roku je možné se zúčastnit na webových stránkách www.zahranicnicech.cz http://www.zahranicnicech.cz do 21. září. Vítěz, čili ten, kdo obdrží nejvíc hlasů, bude slavnostně vyhlášen na oslavách Dne české státnosti, které se konají 24.-28. září (více také na http://www.czechevents.net/)

Finalisté uvedení podle abecedy – od Madly Albrightové až po Áju Vrzáňovou. Některá jména jako Forman, Kundera, Navrátilová ovšem velmi známá, s jiným jsem se setkal poprvé. U každého je na pár vteřin jak autoportrét, tak video. U kandidátů mne dosud zcela neznámých jsem se ledacos zajímavého dozvěděl. Takže se třeba podívejte a hlasujte.

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012