Evě Střížovské byla udělena cena Český patriot 2010

11-12 2010 Ohlasy a názory česky
obálka čísla

Aktivně na veřejnosti vystupující Asociace nositelů legionářských tradic (ANLET), udělovala letos již potřetí čestné ocenění Český patriot. Cena je udělována za významný přínos v oblasti podpory národní hrdosti a zachování historie České republiky.

Jednou ze čtyř letos oceněných osobností byla i zakladatelka a šéfredaktorka Českého dialogu, paní Eva Střížovská.

Cenu spolu s dalšími převzala dne 12. listopadu na slavnostním večeru, který ANLET uspořádal v kongresovém sále hotelu DUO v Praze.

Cenu Český patriot získali v roce 2008 mj. známý historik Jaroslav Čvančara, vloni PHDr. Olga Bezděková, bojovnice za spravedlnost na mnoha frontách. V letošním roce získal nejvyšší počet hlasů veřejnosti Plk. v.vz. PhDr. Petr Majer, zpracovávající téma válečných veteránů obou světových válek, plk. Ing. Jan Horal, veterán ze západní fronty, který se po roce 1990 vrátil z exilu do ČR, úspěšně zde podniká a přitom podporuje řadu vlasteneckých aktivit, včetně Českého dialogu a PhDr. Ladislav Slámečka. Několik dalších osobností převzalo čestné členství ANLET.

Večer měl úžasnou atmosféru díky dobré režii organizátorů z ANLET a především dík paní Jindřišce Svitákové, moderátorce večera a zároveň šéfredaktorce zajímavého časopisu Historický Kaleidoskop, který asociace vydává, a s nímž Český dialog chce navázat spolupráci.

Za redakci Českého dialogu děkuji Vám všem, kteří jste Evě Střížovské poslali svůj hlas. Tím jste i celou naši malou redakci jste podpořili v další práci. Budeme rádi, když tuto informaci zveřejníte či předáte dále, hlavně, když nám pomůžete najít další předplatitele, abychom mohli ve vydávání časopis pokračovat.

Martina Fialková

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012