Premiéra nového dokumentu - České kořeny ve Švýcarsku

11-12 2010 Ostatní česky
obálka čísla

28. února 2011 – 17.00 - Městská knihovna v Praze, malý sál, Mariánské nám., Praha 1

Dokument v rámci cyklu České kořeny (o životě českých komunit ve světě) vznikl ve spolupráci Mezinárodního českého klubu (Praha) a Kam Studia (Kyjov).

Všímá si života českých krajanů ve Švýcarsku, kam po roce 1968 odešlo na 15 000 Čechoslováků. Film je zároveň i cestopisnou zkratkou této země pod Alpami. Jak zde žijící Češi zpětně hodnotí svoje tehdejší rozhodnutí k emigraci, jaký ve Švýcarsku prožili život a jak se chopili možností, které jim nabídla švýcarská demokracie?

Dokument zaznamenává pestré aktivity a zajímavé osobní výpovědi osmi českých rodin či jednotlivců, ale navštíví i legendární skautský tábor v alpském údolí Rýna. Natáčelo se také v Zurychu, Basileji, Luzernu i v obcích poblíž těchto měst, kde všude české rodiny žijí. Film působivě doprovází mj. hudba českého skladatele Bohuslava Martinů, který ve Švýcarsku v nedobrovolném exilu strávil posledních několik plodných let svého života a premiéru zde měla řada jeho stěžejních děl. Více informací na www.ceskekoreny.cz

Konání premiéry přislíbilo podpořit Velvyslanectví Švýcarské konfederace v České republice.

České kořeny – nové informace

Předpremiéra s promítnutím části nového díly Českých kořenů ve Švýcarsku se uskuteční ve dnech 13.-15. ledna v Brně na Švýcarských dnech, organizovaných Švýcarskou hospodářskou kmorou HST za účasti politiků i zástupců členských firem

II., tzv. moravská premiéra švýcarského dílu je plánována na konec března v Kyjově. I zde jsou vítáni hosté ze Švýcarska.

Duben/květen/červen – v součinnosti s českými spolky ve Švýcarsku plánujeme "švýcarskou" premiéru (pravděpodobně Basilej).

Další projekce I. dílu, Českých kořenů ve Švédsku

30.-31. ledna na festivalu dokumentárních filmů Antropofest v Praze

Jaro 2011 ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů

Probíhají jednání s Českou televizí o uvedení filmu.

Třetí díl Českých kořenů plánujeme natáčet v Rakousku. Rádi bychom se rozjeli i dál, do původně uvažované Izraele či dokonce Kanady, kam jsme zváni, zatím to však přesahuje naše finanční možnosti a situace se sponzory tomu nepřeje. Doufáme však, že i to se později podaří. Držte nám palce a budeme rádi, dáte-li nám tip na vhodného sponzora dalších dílů či pomůžeteli nám s ním jednat.

Kontakt:
Martina Fialková
m.fialkova@centrum.cz
tel.: +420 603 930 074

Zveme čtenáře na pražskou premiéru

České kořeny ve Švýcarsku

28. února 2011 – 17.00 (pondělí) Městská knihovna v Praze Mariánské náměstí, Praha 1

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012