Trochu lepší zprávy z Kocourkova

5-6 2010 Aktuality česky
obálka čísla

Ale začněme těmi horšími, ať je máme za sebou...

Openpodvod

Nevím, má-li se to psát vedle či dohromady když to je tak hodně spojené. A ještě by se k tomu mělo připojit jméno primátora Béma a dalších výtečníků, šibalů či správným jménem zlodějů a podvodníků. To už ale všichni znají. Pražský magistrát si objednal u nějakých kámošů za téměř MILIARDU korun jakési výhody jedné karty, kterou zaplatíte dopravu v Praze, lístky do kina či divadla, možná i housku. Já to nevím přesně, protože na takovéto triky mám nos a neberu to (a také nemám ráda karty). Ale plno lidí na to slyšelo, i moje kolegyně Fialka, která své zklamání snad napíše osobně. Já jen připomínám, že odpovědní činitelé z magistrátu po té, co se na veřejnost dostal tento skandál, se snažili vyplout z toho špinavého rybníka tím způsobem, že „zadali audit“. Co to znamená? No jasně, další miliony hozené svým kámošům, kteří ten audit dělají v jejich (ne)prospěch. Ale zaplaťpánbů, po volbách z magistrátu tito výtečníci zmizí. Prohráli totiž volby!!! Otázka však zůstává: jenom vyhazov(?) - a v případě Béma i trafika v Parlamentu. Neměli by ti chlapci ty prošustrované peníze zaplatit ze svého?

-ES-

Datovka

Tak mi přišla konečně do datové schránky zpráva, kterou si mám vyzvednout do 10 dnů s tím, že když si ji nevyzvednu, bude beztak považována za doručenou.

Asi něco důležitého. Inu jsem se jal přihlašovat do své datové schránky, jenže ouha, nefungovalo to, asi jsem zapomněl heslo? Že tedy prý mám jít na Czech point a tam mi pomůžou.

Tak jsem šel na nejmenovaný Czech point, kde mi laskavá paní tam sedící s úsměvem vysvětlila, že tomu nerozumí, ale že mi poraděj na Czech pointu o 300 metrů dále. Ještě, že jich udělali tolik!

Tam mi skutečně vydali jeden papír A4 jako oznámení o zneplatnění pův. hesla a 2. papír A4 jako potvrzení o oznámení o zneplatnění. To vše dvojmo. Šetřme naši poštu a lesy!

Nicméně zprávu jsem tím pádem stále ještě nedostal, protože si ji musím vyzvednout doma u svého počítače. To jsem, když jsem se vrátil z ozdravné procházky na Czech point, po asi půlhodinovém úsilí (čtení, vyplňování, zaznamenávání a změn hesel) hravě zvládl.

Ta veledůležitá zpráva se týká nějaké změny „kořenového systému“ (předpokládám nikoli v hydroponii) a přechodu na nějaké jiné zabezpečení, které, jak se zdá, můj čtyři roky starý počítač asi nepodporuje.

Zpráva to je pro mě důležitá, protože mě podporuje v chuti přestat tu dále cokoli podnikat.

Cestou jsem si všiml dnešního hlavního novinového titulku MfD, že stát se chystá na živnostníky, protože potřebuje vybrat více na daních, neboť neví, kde vzít na svůj dluh.

Ó jak jsem šťastný v této zemi, a to již od dob pionýrských šátků...

Já nepatřím k přívržencům Baníku, Sparty, Slavie, Bohemians, Brna ani jiného týmu - mám rád sport, ale nebaví mě jejich agrese. Protože ta se odehrává na špatné adrese.

Rozmlaťte však hubu datové schránce nebo státu...

Jakub Zahradník

Volby? - Zatím dobrý...

Právě jsem z rádia slyšela, že sociální demokracie prošustrovala ve volební kampani více než 300 milionů korun. Ale, její zastupující šéf Sobotka pravil, že to nevadí, že svým finančním závazkům dostojí. To je moc hezké slyšet. Když na záchranu nejstarší české sklárny, kde dělají jedinečné lustry chyběl jeden jediný blbý milion... a nebyl... jsme chudí... jsme v krizi...

A tak radši k tomu už dobrému:

I když volby vyhráli socialisté - 22,08 procent (ale jen těsně před ODS - 20,22 procent), vlastně vyhrála tzv. pravice. Občanská demokratická strana (která se prý snaží o očistu od skandálů Topolánkovy nabubřelé éry kmotrů, čti kámošů z „podnikatelských“ kruhů, čti rozkradačských kruhů) hned za ní „Topka“, tedy TOP 09 s knížetem Karlem Schwarzenbergem - 16,7 (dobrý Kalouskův tah umístit jej do čela), za tím, tedy na čtvrtém místě komouši, ale s velkou ztrátou, pouhých 11,27 procent (na můj vkus je to ještě moc, ve Francii, která je taky hodně levicová, mnozí pánové tam jsou „ležér“ a nechce se jim pracovat, mají tak kolem 6ti procent, to bych chápala), a hned za nimi jsou Věci veřejné. A to je trošku, jak se říká v USA, loose canoon. Co to je? Když ještě pluly po moři plachetnice a měly na palubě děla, samozřejmě nějak připoutaná. Ale jak to moře tou lodí zmítalo, dělo se občas utrhlo a lítalo po palubě, možná i někdy vystřelilo. A to slovní spojení loos canoon se od té doby používá i pro člověka nebo skupinu lidí, kteří jsou nevypočitatelní, zkrátka nevíme, kdy kam skočí, spadnou nebo vystřelí. Je to trochu drsné, v USA dokonce spíš pejorativní, ale na VV, která denně vyhlašuje nová a jiná ultimata to docela sedí. Kéž bych se mýlila...

Topku vede Kalousek (kníže je milá, ale jen obálka), který má lecjaké máslo na hlavě, byl napříkald ministrem armády, když se tam houfně rozdávaly lukrativní zakázky...

VV jsem původně chtěla volit a teď z nich mám kopřivku. Rozporuplnou - stínový ministr pro zdravotnictví Martin Stránský je určitě výbornou nabídkou pro tu šílenou zdravotnickou oblast, kde se už vystřídaly téměř dvě dvacítky ministrů, ale co ti podnikatelé, kteří stranu platí, tedy vlastní... Přišel mi e-mail, který tvrdil, že Radek John je tam jen figurka ovládaná těmi platícími. A co oni chtějí?- Nevíme. Počkáme si, tedy - ZATÍM DOBRÝ, jak se nazývá kniha o Mašínech, kdy byli zahrabáni v zemi pod větvemi a na nich skákali východoněmečtí policajti a vojáci v počtu asi 25 tisíc. Ale to už nebudu rozvádět, knihu určitě znáte a když neznáte, tak si ji přečtěte, stojí za to.

TAKŽE ZATÍM DOBRÝ.

Eva Střížovská

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012