Oslava 10 let od obnovení České Besedy Sarajevo

11-12 2006 Ostatní česky
obálka čísla

Dne 28. 9. 1996 byla z iniciativy několika sarajevských Čechů obnovena činnost a úředně zaevidován spolek občanů českého původu ČESKÁ BESEDA SARAJEVO (který vloni oslavil 100 let od svého založení).

Letošní oslava se konala dne 6. 10. v restauraci Domu policie v Sarajevu a byla pojata jako "večer české kuchyně". Tj. místní kuchaři dostali od zástupců Besedy recepty a rady, a tak se ve zrenovovaném sále na slavnostně prostřených stolech podávalo: předkrm - bramboráčky, hlavní jídlo - kuřecí ragú na houbách, s knedlíky, dezert - moravské koláče. Kuchaři se svého úkolu zhostili na výbornou.

Přítomné členy a hosty přivítala předsedkyně spolku paní Jovanka Manzalović-Šalaka, poté místopředseda spolku pan Tomislav Krzyk peknou češtinou přečetl a volně přeložil báseň o Sv. Václavovi, patronovi CES. BES. SAR. Mezi hosty večera mimo jiné byli dobří přátelé spolku: paní Irena Gotzová, konzulka Vevyslanectví ČR v Sarajevu s rodinou a pan Vladimir Bláha, zástupce Čechů z druhé části státu, tj. Republiky srbské, kteří k tomuto výročí předsedkyni předali dary pro CES. BES. SAR.

Celý večer byl provázen tichou živou hudbou a mnozí členové si spokojeně prozpěvovali.

Každý také dostal 2 čísla spolkového časopisu a výtisk osobní kuchařské sbírky starých českých receptů na dorty a jiné dezerty. Všichni odcházeli spokojeni.

Anna Bašičová

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012