Jan Burian-Jitka Kulhánková - Posezení s Janem Burianem

11-12 2006 Ostatní česky
obálka čísla

První díl "Posezení" vyšel před deseti lety. Druhý vydalo nakl. DOKOŘÁN letos - takže se teď můžeme těšit z třiceti přepisů stejnojmenného televizního pořadu. Je to třicet setkání s chytrými a moudrými lidmi.

Jan Burian je písničkář, básník, světa i sebezpytec, a proto si do svých televizních pořadů (je jich už přes 130!) vybíral lidi nejen s bystrým mozkem, ale také s laskavým srdcem. Což na obrazovkách televizí je obecně vzácný úkaz. Moderátor si dokázal najít lidi se zajímavou profesí - anebo lidi, kteří zaměstnání dokázali přetvořit na povolání. Takže mluvil s historikem, učitelem, cestovatelkou, cimbalistkou i sběratelem koberců?

Na pořad Posezení s Janem Burianem se po dobu vysílání nabalovaly další a další desetitisíce diváků a nakonec jich bylo zhruba na tři sta tisíc. Zdá se, že na profláknuté tváře už ti rozumnější z nás neplýtvají časem - ostatně, koho zajímá barva jejich spodního prádla?

Tady jsme naopak slyšeli (a teď i můžeme číst) zajímavé názory na svou práci i sebe, na lidi kolem i svět. Přepisy televizních dialogů neubraly nic na autentičnosti projevu moderátora ani hosta. Je vidět, že Jan Burian ví o svém partnerovi mnohem a mnohem víc, než se vejde do půlhodinky povídání. To si můžete vychutnat právě v knížce: vrátit se o pár stránek zpět nebo si za dva dny připomenout něco zajímavého v nových souvislostech. A taky si uvědomíte, že moderátor nechystal na své hosty pasti, nezaháněl je do kouta a neprovokoval.

Knihu doprovázejí černobílé portrétní fotografie a poznámky pod čarou. V těch se např. dozvíte ohlasy na uvedení pořadu kdysi před lety a glosu k témuž z doby současné. Je to kniha pro požitkáře!

(šeb)

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012