U nás v Kocourkově

11-12 2006 Ostatní česky
obálka čísla

Lidičky, žít v Česku v posledních letech opravdu není nuda. Volení zástupci našeho lidu, snad aby trochu výchovně působili na mládež (pamatujete: "mládež nová, mládež Gottwaldova"?), ukazují jak lhát, zamlžovat, jak krást a nechat se podplácet. Alespoň tak to vyplývá z novinových článků. Jakýsi mladík jménem Marek Dalík, který je rádcem představitele nejsilnější strany ODS, kecal u piva s novinářem z MF Dnes a ten ho natočil na skrytou kameru. Říkal něco v tom smyslu, že si s nima (tím myslel ČSSD) budeme hrát a pak je pošleme do pr?A také, že už mají zajištěné hlasy (rozuměj zaplacené) pro zvolení.

Nejdřív to popřel, když to novinář zveřejnil tak to mlžil, nicméně zůstává poradcem dál.

A znepřátelení pánové dvou nejsilnějších stran - ODS a ČSSD se po půl roce domluvili, že se domluví. Prima, že?

Klub komunistické mládeže (to tu skutečně existuje přes zákon o zločinnosti této ideologie!) si udělal internetové stránky, kde sázel na pud sexu. Dívka oblečená pouze do čepice Rudé armády s tahací harmonikou na klíně, obří srp a kladivo namalované na břiše mladé ženy, dámské pozadí vyzdobené ručním granátem. Nahá dvojice pod rudou vlajkou drnká na balalajku. To vše pod titulkem Fotografie našich soudruhů a soudružek.

Čs. strana sociálně demokratická se rozhodla, že bude bojovat proti nepřátelům. Upekla plán na tzv. vyšetřování kauz, které míří do řad ODS a k policejnímu Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Na akci si strana najala bývalého majitele jedné agentury Tomáše Dvořáka, který se specializuje na získávání informací a na neformální kontakty s policisty a s tajnými službami (hleďme, na čem všem se dá v ČR uživit!) Dvořák připravuje pro Lidový dům analytické materiály k "problémovým lidem" - politickým konkurentům a nepřátelům ČSSD.

Paroubkovi šibalové - rozuměj, hamouni z ČSSD, kteří jsou podezřelí z rozkrádání či jiné kriminality, zůstávají většinou na svých postech. Paroubek se sice od nich distancuje, ale jen slovně. On jim velel, on je vedl, musel vědět co dělají. Tvrdí, že neví. Tak co pak dělá na tak význačném postu, když mu mozek dobře neslouží? A to by chtěl být premiérem! Jak může řídit stát, když neuřídí smečku šibalů, kteří ho bezprostředně obklopují?

Lidé v mnoha obcích jsou zděšení tím, jak mnoho kamionů se valí jejich obcemi. Praskají zdi jejich domů, jejich celoživotní úspory klesají na ceně. Není chybou občanů, že se ČR stala levným koridorem pro celou Evropu.. Naši zástupci si v Bruselu si pěkně zdřímli?

Bývalý ministr spravedlnosti Pavel Němec byl velkorysý ve smyslu utrácení státních peněz.

Utratil statisíce korun za výzdobu kanceláří, květiny, vánoční ozdoby, cigarety nebo alkohol. Jen za jediný měsíc, leden 2005 utratil 130 tisíc korun za telefonování mobilem.

Libuše Barková, majitelka bordeldomu a kamarádka manželů Grossových (on je bývalý předseda ČSSD a premiér, ona prodavačka Amway produktů) chtěla získat poslaneckou imunitu, aby nebyla trestaná za daňový únik, a tak kandidovala do Senátu za Prahu 8. Její program byl pikantní: Na podporu zaměstnávání matek. Matky se však u ní asi zaměstnat nechtěly, takže nebyla zvolená.

Stát je u nás asi na nic. Nezabránil přátelům šéfa H-systému prodat pozemky obstavené ve prospěch okradených klientů. Lidé, kteří utopili miliardu v nechvalně známém projektu levného bydlení H-systém čekalo další rozčarování. Kamarádi podvodníka Smetky, odsouzeného za podvod k dvanáctiletému vězení, našli způsob, jak se dostat k jeho majetku. Jak se to stalo v katastrálním úřadě, už nemám vůbec chuť vypisovat, protože tomu nerozumím, rozumím jen tomu, že stát ten podvod umožnil!

Zrovna ke Dni válečných veteránů dostali čeští veteráni "dárek". Ministerstvo obrany pozastavilo výstavbu pečovatelských domů pro válečné vysloužilce.

"Je to zrada. Lidé, kteří pro svobodu této země cedili krev, jsou v podstatě stěhováni na ulici," řekl generál Miloslav Masopust (82) z Čs. obce legionářské.

Ministr vnitra Bublan (bývalý disident, ale ve funkci lokaj ČSSD) podepsal zákon, aby miminka musela mít každý rok znovu vlastní pas s novou fotkou. A to znamená znovu chodit na úřad, znovu platit za nový pas a znovu všechno a všechno atd., byrokracie a buzerace.

Není Kocourkov jen v Česku. Například Evropský parlament se každý měsíc stěhuje. Je to zbytečné a stojí to stamiliony?

Každý měsíc stohy evropských dokumentů a návrhů zákonů putují do kovových uzamčených přenosek Poslanci, úředníci, komisaři, novináři, asistenti, lobbisti, aj., nasedají do aut, do letadel, do vlaků a vydávají se na 500 km dlouhou trasu směr Štrasburk na pravidelné plenární zasedání EP. Za čtyři dny se zase vracejí. Kočovný eurocirkus stojí daňové poplatníky ročně dvě stě milionů eur?

-ES

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012