I tak žijí Češi ve světě?

3 2006 Ohlasy a názory česky
obálka čísla

...Blíží se Velikonoce a chtěl bych pozdravit s těmito hezkými svátky "všechny" Čechy na všech kontinentech naší zeměkoule � veselé a příjemné prožití těchto křesťanských svátků! Přikládám fotografie s velikonočními tématy - všechno vlastní výroba - však také opět mám připravený dostatek kraslic podarovat pracovníky našich konzulátů v Petrohradě - jak českého, tak slovenského. Letos také bude několik mých výrobků na výstavce kraslic v Hodoníně, již jsou na místě. No a co opět "vyvedli" Rusové, to je další svědectví o jejich "snaze " žít na cizí konto: Vymysleli zákon o přeregistraci cizinců žijících v RF - a také zkrátili platnost Vidu na žiteľstvo pro cizince z dřívějších 10 let na polovinu ovšem poplatky za lékařské prohlídky a úřední poplatek, ten zůstal a k tomu přibyl poplatek za pobyt za každý den 1 rubl ovšem přeregistrace se koná v tak nelidských podmínkách, že to starým lidem není možné "prožít", lidé čekají již od 7 do 12 hodin. Tak mne napadá myšlenka zeptat se prezidenta Putina, jak může podepisovat takové diskriminační zákony - ten první z roku 1995 Nr.73-F3, kterým RF ukradla cizincům poctivě vydělané peníze - již jako žaloba leží ve Štrasburku u soudu pro lidská práva.

Byly u nás mrazy přes 30, ovšem zásobování elektřinou se "vyznamenalo". Večer již v 17.30 vypínali proud někdy až do 3-4 hodin do rána. Ovšem všude v rádiu, televizi - novinách, jen samá chvála kritiku tu vůbec nepřijímají, a kdo kritizuje, to je nepřítel.

Vánoční a novoroční poštu jak z Česka, Slovenska i ze SRN jsem dostal až teď 25. ledna... tak pracuje nejen pošta, ale všechny úřady. Však také Rusko mělo mimořádnou dovolenou od 1. do 10. ledna. Byli jsme s chotí pro penzi na poště, ale nebyly peníze na výplatu penzí... to byla na poště "revoluce" vedoucí pošty jak zbabělec utekla a schovala se někde, kde ji nikdo ze zaměstnanců nemohl najít... A tak mohu pokračovat třeba o zdravotnictví, které je přímo horor! Utekl bych odsud snad pěšky! Co víc psát?

Ladislav Prát, Petrohrad

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012