U nás v Kocourkově

3 2006 Aktuality česky
obálka čísla

Tahle rubrika by mohla lehce naplnit celý časopis! Co vybrat dřív? Naprosté odtržení novodobých papalášů od svých voličů a jejich neuvěřitelné veřejné výroky, kdy je jasné, že žijí ve skleníku a vůbec nevědí jak vypadá život venku? Absurdní soudní jednání, která se vlečou často roky a kdy si některé případy soudy přehazují sem a tam s naprosto odlišnými závěry? Korupci policie i nejvyšších míst ve státě? Snad tedy od každého trochu...

Jméno poslance za ČSSD Antonína Sýkory bylo dosud většině obyvatel ČR neznámé

Snad aby to napravil, vystoupil tento pán s návrhem, že by chtěl při svém odchodu z Parlamentu dostat "zlatého padáka" 20 milionů korun. Aby nebylo mýlky, zopakoval dennímu tisku, že to není žádný žert, že to myslí vážně, protože si to zaslouží. Já myslím, že by si zasloužil při svém platu kolem 60 tisíc měsíčně + další doplatky a výhody spíše pětadvacet, ale "na holou"...

Mnoho poslanců už se těší, až bude zase jaro a léto

To mohou vyrazit do rekreačních středisek, např. do Lipnice nad Sázavou, místa v lesích Vysočiny, kde roste spousta hub a kde se mohou nerušeně rekreovat odděleně "od plebsu". Ale hlavně "za babku" a nemusí si ukrajovat ze svých platů, neboť tuto jejich rekreaci platí občané. Ale nezoufají si ani teď, kdy ještě na horách leží sníh. Ve Špindlu a jinde mají také podobné možnosti. Za pár desetikorun mohou bydlet i jíst a dokonce se nechat zadarmo vláčet vlekem na kopec i s lyžemi.

Pane ministře, učíme se, co Čím léčit, a ne jak krást!

Toto je název velice výstižného článku studenta farmacie Jaroslava Roha, který uveřejnil deník MF DNES 31. ledna. Brání v něm svou budoucí profesi proti demagogii a lžím současného ministra zdravotnictví Davida Ratha. Ten každý den přichází s označením dalších škůdců krachujícího českého zdravotnictví. Po soukromých nemocnicích a lékařích jsou to také "pijavice vysávající zdravotnictví" v podobě lékárníků. Léky mohou prodávat i benzinky, vykřikuje Rath. Nu, přála bych mu z celého srdce, aby, až ho chytne nějaký kolaps či velká bolest, se u nějaké pumpy zastavil pro odbornou poradu a s důvěrou spolykal pilule, které mu prodají...

Jsou dnes na odstřel

Tak nějak hlásalo víkendové vydání MF DNES skutečnost, že podnikatelská mafie vyrostlá z bývalých předlistopadových veksláků a pašeráků zboží se navzájem vraždí. Posledním zastřeleným čistou ranou do týla je František Mrázek, který měl, jak se zdá, silná pouta s policií. Tedy ne na rukou, ale jaksi podnikatelsky a vyděračsky. Také byl velmi angažován stykem s politiky. Jeho kamarád ze Seycheyl, Radovan Krejčíř dokonce tvrdí, že objednavatelem nájemné vraždy Mrázka byl někdo z politických špiček ČSSD.

Premiér Jiří Paroubek toto obvinění rázně odmítl. (Ten chytrý člověk ví naprosto všechno.)

Už zase okradli primátora

To je další z roztomilých titulků MF DNES. Markéta Reedová, odvážná zastupitelka z Magistrátu v článku připomíná, že před rokem se primátor Bém převlékl za Itala a jezdil s taxíky po Praze, aby zjistil, zda okrádají. Zjistil, že ano a to velmi. A tak se na rok vypravil na lov znovu, tentokrát jako rocker. Opět byl okraden. "Ale míň, už se to lepší!" vykřikl radostně po návratu z výletu pražskými ulicemi.

Soudy hrají frašky

Bývalý manažer Telecomu, který střílel ostrými náboji na mladíky, které pouze podezíral z napadení, byl už dvakrát osvobozen. Spisovatel Jan Beneš, který se bránil útočníkovi pouhým pohrozením startovací pistole byl nejprve na rozdíl od útočníka odsouzen a teprve u odvolacího soudu osvobozen. Policie i soudy zřejmě zkouší, co jim projde. Pan Čámský, obyvatel jedné vesnice na Příbramsku jel jednoho dne poklidně na kole, když tu na něj zaútočil mladší muž. Dal mu ránu pěstí pod oko (které je stále v ošetřování) a vyhrožoval i svým psem, ovčákem bez náhubku. Pan Čámský, který má nehybnou levou ruku, vytáhl pravou rukou z kapsy pistoli a tak útočníka zahnal. Sám se hned dostavil na policii a nahlásil událost. Jaké bylo jeho překvapení, když mu policie a následně soud zabavily legálně drženou zbraň a odsoudily ho k pokutě 5000 korun.

Drbna z Vysočiny, Či Kecal z Vysočiny

Tak je v posledních dnech nazýván bývalý premiér Miloš Zeman. Vydal další knihu vzniklou z politické líhně jeho socialistické strany. Na nikom, jak je jeho zvykem, nenechal niť suchou. Všechny ty, kteří ho "podrazili aby nebyl prezidentem" si vzal na mušku. O Vladimíru Špidlovi napsal, že se léčil na psychiatrii, protože se pokusil o sebevraždu. Špidla uvedl, že to je lež, ale že asi dvakrát navštívil psychiatra po velmi smutné události v roce 1969. Zúčastnil se totiž manifestace proti sovětským okupantům a spolu s dalšími byl zatčen a surově zbit, po kterémžto zážitku zašel za lékaři.

Nemiluji nijak Špidlu, nicméně myslím, že by nebylo od věci, kdyby nějací policisté (a že by se takových našlo i dnes dost!) občas šlapali Zemanovi po prstech (jako to dělali Špidlovi) nebo mu strkali pro prozření sirky pod nehty (jako to dělali jiným).

-ES-

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012