Co nového u nás v Kocourkově... - Česká justice i policie pokračuje ve vylepšování svého "image"

9 2005 Aktuality česky
obálka čísla

20. července byl puštěn na svobodu gang kuplířů, kterého dosud hlídalo ozbrojené komando. Prý kvůli chybě soudce, který zapomněl pozvat k výslechu advokáty obžalovaných (nerozumím tomu, proč se výslechy spolu s advokáty neopakovaly...) Skupina zločinců ze zemí bývalého Sovětského svazu k nám dovážela dívky, které brutálním způsobem násilím nutila k prostituci. Po propuštění všichni samozřejmě prchli za hranice...

Poslední červencový víkend se sjely tisíce mladých lidí z ČR i z jiných zemí do vesničky poblíž Přimdy, kde si chtěli na řádně pronajaté louce uspořádat technopárty. Majitelé okolních pozemků však poukázali na to, že nemají pronajaté patřičné přístupové cesty (včetně silnice?) a zavolali policii. Dostavily se stovky těžkooděnců, kteří na účastníky párty pustili slzný plyn a mnohé zmlátili a zkopali. Technaři zase po policistech házeli kamení a klacky. Na obou stranách bylo na stovku zraněných a pozemky pronajaté i nepronajaté byly poničeny. Technoparty na několik týdnů zaplnila stránky novin.

Politici i národ se rozdělili na dvě skupiny. Premiér Paroubek a samozřejmě ministr vnitra Bublan policii hájili. Prezident Klaus, exprezident Havel, někteří významní umělci i další osobnosti protestovali. Klaus dokonce vyslovil podezření, že Paroubek chce populisticky demonstrovat svoji osobu jako tvrdého chlapíka. Tomu nahrává i Paroubkovo vyjádření- blekotání ve smyslu, že mělo jít o lepší POLITICKOU DOHODU. Proboha! Policajti snad mají dohlížet na dodržování zákonů a nečekat na politické dohody! V zásadě se dá říci, že pravice je pro technaře, levice pro policii. Skandál pokračuje řadou trestních oznámení...

Kreslíř (mj. politických karikatur) Štěpán Mareš známý z denního tisku vyjádřil náš Kocourkov v deníku MF Dnes velmi výstižně slovy:

"...Bývalý ministr financí Zemanovy vlády, která vyhlásila akcí Čisté ruce boj podvodníkům, sedí právě za podvody ve vězení, policejnímu komandu uteče okýnkem zločinec, zásahová jednotka nezasáhne proti hajlujícím neonacistům, ba ani proti komunistům na Letné opěvujícím vrahy Gottwalda, Stalina a vyzývajícím k nové bolševické revoluci a k třídnímu boji. Zato brutálně zasáhne proti povolené technopárty, za což si vyslouží pochvalu od předsedy vlády a ministra vnitra. To jsou scénáře, na které bude žárlit i ten nejhorší holywoodský scénarista. To se to pak kreslí, panečku!"

-es-

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012