Pro zasmání

Místní noviny v Corpus Christi otiskly ve svém pravidelném sloupku pro zasmání příhodu, která navozuje zajímavé zamyšlení. Totiž, nebyla-li inspirací pro autora přímo naše šéfredaktorka, notně znuděná lety z kontinentu na kontinent či po Státech...
-red-
Důchodkyně příjemného vzhledu usedne v letadle vedle právníka. Ten jí se jí zeptá, zda by si s ním nezahrála zábavnou hru. Paní je však zjevně unavená, zatáhne okénko, chce si zdřímnout. Právník však vysvětluje, v čem hra spočívá: "Dám vám otázku a jestli nebudete znát odpověď, dáte mi pět dolarů." Paní však opět dává najevo nezájem. Ale on pokračuje: "Jestli nebudete vědět jak odpovědět, dáte mi pět dolarů, ale když nebudu znát odpověď já, dám vám pět set."
To dámu zaujalo a souhlasila s hrou.
Právník položil první otázku: "Jaká je vzdálenost země k měsíci?"
Dáma neřekne ani slovo, sáhne do peněženky, vytáhne pět dolarů a podá je právníkovi.
"OK," řekne, "je řada na vás."
Dáma praví: "Co je to, na kopec to jde s třema nohama, dolů to přijde se čtyřma."
Právník přemýšlí, vytáhne svůj laptop a hledá v něm informaci. Nenachází. Napojí se modemem přes svůj mobil na síť a zkouší knihovnu Kongresu USA. Žádná odpověď. Celý frustrovaný posílá e-maily svým přátelům a spolupracovníkům. Bez výsledku.
Asi po hodině vzbudí svou společnici a podává jí pět set dolarů.
Poděkovala a zavřela oči.
Právník, který byl víc než zmatený, ji vzbudil a ptal se: "Dobře, ale jaká je ta odpověď?"
Beze slova sáhla do peněženky a podala mu pětidolarovku.
Jak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad