Dopis z Kanady

5 2004 Ohlasy a názory česky
obálka čísla

Tuším, že vám asi hodně lidí vytýká vaše neustálé bubnování do bolševiků ve vašich úvodnících, viz váš úvodník ve dvojce. Kdysi jste psala, že záplava komunistů v ČR a jejich beztrestnost je snad tím, že většina lidí má máslo na hlavě. Nemyslím si to. Německý nacismus zcela právem každý odsoudí, nicméně půl roku po okupaci, čili někdy v létě 1939 už bylo dobrovolně na práci v rajchu 25000 lidi. Udavačů gestapa byly tisíce. Dělnické delegace u Heydricha a Moravce. Tam zase mládež. To je také hodně másla na hlavě a nikdo by nenamítal, kdyby se i dnes do nácků ,,mydlilo". Před pár lety v Čechách vyšla kniha „Černá kniha komunismu", kterou dával dohromady štáb historiků, mimo jiné i jeden ex sovětský a jeden Čech Karel Bartošek. Ti spočítali, že světový komunismus fyzicky zlikvidoval na STO MILIONŮ lidí. A to, že někdo chce udělat tlustou čáru za minulostí způsobí dvě věci: Jen naivka si myslí (americký filosof jap. původu Francis Fukujama), že na světě nakonec vyhraje demokracie. Totality se k nám zase vrátí, dříve či později.

A – lidé si řeknou, nač zase dělat ně jaké sametky, když nakonec gauneři budou odměněni? A potenciální diktátoři – proč ne, když se nám pak nic nestane? Zase nějakej naivní či oportunistický Klaus udělá tlustou čáru za minulostí. Oni si ani neuvědomují důsledky svého jednaní. Byl jsem loni v Jáchymově a navštívil jsem výstavu „Jáchymovské peklo". Tam je kopie dokumentu, ve kterém v červenci roku 1993 byla komunistická strana českým parlamentem prohlášena na zločineckou organizaci. Pak ji ten samý parlament přijme do svého lůna a blbí lidi jim dají 20% hlasů a Klaus hostí Grebeníčka v Lánech jako nějakého šejka?

Český národ zahyne na jednu nemoc: ,,KRÁTKOU PAMĚT". Byl jsem těmi věcmi ve staré vlasti doslova zhnusen.

Lidi na lidi jsou jako saně, člověk na člověka jako kat, podívejte se na ně, musíte naříkat.

Tato slova Voskovce a Wericha patří právě pro dnešek. Teď se český národ hrne do Evropy v naivním doufání, že Evropa srovná to, co si národ vyrobil za ta desetiletí totalit. Pěkně o tom píše v závěrečné kapitole pan Pavel Tigrid ve své knize „Kapesní průvodce inteligentní ženy....", že český národ vždy jen čekal, až za něj někdo vše vyřeší. Měl jsem možnost strávit služebně pár měsíců ve Finsku. Finové věděli, že jsem původem Čech a řekli mi zhruba toto: „Vy Češi si svobodu nezasluhujete, nikdy jste nebyli ochotni za ni něco obětovat. Vždy jste zvedli pracky". (Ale pivo máte dobrý!!!!!!)

Finové byli napadeni Rusy v roce 1939, to mi byl zhruba rok. Finové se bránili. Všechny ženy stahovaly prostěradla a šily zimní overaly pro vojáky. Jeden inženýr zkonstruoval velice účinný a LEVNÝ samopal, který nazval SUOMI (což je ve finštině Finsko) a 3 miliony Finů vzdorovaly dvěstě milionům sovětů. Prohráli, ale rusáci pak byli opatrní a byla to prohra „se štítem" jak říkali staří Sparťané. Jedna četa komanda dokázala zlikvidovat celou divizi polozmrzlých rusáků. Dnes jsou Finove hrdý národ a Češi...

Ale promiňte mi milá paní šéfredaktorko, vy jste Češka též, ale taková, které si nade vše vážím a nemyslím to nijak servilně.

A tak vydržte, i když jste „Hlas volajícího na poušti" jak nám říká krásná Bible Kralická.

Honza Marků, Vancouver

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012