Jak publikovat v Českém dialogu
Český dialog je již od svého založení otevřen názorům svých čtenářů a jejich příspěvkům. Vedle zavedených autorů a stálých spolupracovníků redakce je v Českém dialogu vždy prostor i pro mladé a začínající autory. Ale i pro ty, kdo se rozhodli vyjádřit se k nějakému tématu zcela spontánně, bez dalšího úmyslu publikovat častěji. Předpokladem je zajímavé téma či názor, ale také způsob zpracování, který upoutá ostatní čtenáře. Rozhodnete-li se nám poslat svůj příspěvek, redakce si vyhrazuje právo na posouzení vhodnosti jeho zveřejnění, na nezbytnou redakční úpravu, případně krácení po dohodě s vámi.
Svoje podepsané články a další příspěvky posílejte na e-mail:
cesky-dialog@seznam.cz
Za dobu své existence v Českém dialogu publikovala řada neznámých autorů, z nichž se i díky našemu časopisu stali dnes autoři známí: PhDr. Jana Volfová, historička, na základě jejíchž článků v Českém dialogu vyšla později kniha Českých dějin hrátky ošidné, která se stala bestselerem již ve třech vydáních. Ota Ulč, exilový profesor žijící v USA, a přispívající pravidelně do Českého dialogu, ale nyní také vydávající knižně v ČR své humorné společensko-historické reportáže z celého světa. Olga Szymanská, publikující dnes svoje články o umění nejen u nás, ale i v několika dalších časopisech. Také Marina Hužvárová, dnešní šéfredaktorka Akademického bulletinu, si vydobyla novinářské ostruhy v Českém dialogu. A v neposlední řadě i Martina Fialková, která se nedlouho po začátku své žurnalistické práce v Českém dialogu stala zároveń i šéfredaktorkou Listů Prahy 1 a publikuje také v dalších médiích. Je i spoluautorkou dokumentárních filmů v projektu České kořeny. V Českém dialogu ale vycházejí i vítězné práce literárních soutěží pro studenty a další příspěvky mnoha čtenářů, kteří s novinářskou prací sice zkušenosti nemají – ale zato mají co říci ostatním.
Řekněte / napište to i vy!
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad