CELEJ SVĚT JE RODNÁ HROUDA

Eva Střížovská srpen 2022 Knihy česky

Autorka Pavla Smetanová napsala knihu rozhovorů s Češkami a Čechy, žijícím v různých místech světa. S radostí jsem se začetla. Vždyť toto téma už přes třicet let sleduji ve svém časopise Český dialog. Ovšem takový široký a pestrý záběr jsem nečekala. Čtenáři budou určitě překvapeni, na jakých exotických místech žijí našinci, čím se stravují, jaké kolem sebe objevují krásy, ale i problémy. Jak se jim daří v partnerských vztazích, jak různé jsou jejich životní podmínky a jak se jim přizpůsobují a mnoho jiného.

Zeměpisně mohu jmenovat Kanadu, Mexiko, USA, Maroko, Chorvatsko, Řecko, Libanon, Rusko, Gruzii, Katar, Jemen, Indii, Thajsko, Hongkong, Brazílii, Togo, Zambii, Botswanu, Vietnam, Kambodžu, Tanzanii, Keňu, Madagaskar, Malajsii, Austrálii, Nový Zéland.

Zeměpisně je samozřejmě málo. V příbězích zpovídaných lidí je tolik pestrého, neobvyklého až šokujícího, že čtenář jen

nerad knížku v nutných případech odkládá. Alespoň u mě to tak je, i když jsem už viděla mnoho zemí a mluvila se stovkami lidí na naší planetě. Nové příběhy, nové prostředí, nové chutě, vůně, zážitky, to vše je fascinující. A autorka to napsala poutavě. Těším se, že se ke knize opět vrátím.

Vydalo NLN, s.r.o.

Eva Střížovská

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012