TAJEMSTVÍ VE VAŠÍ HLAVĚ

Eva Střížovská 2021 Knihy česky

TAJEMSTVÍ VE VAŠÍ HLAVĚ

aneb Co nevíte, že víte

Autorka Lenka Šnajdrová vede čtenáře procházkou tzv. nevědomím. A to způsobem velice přístupným a čtivým. Jako psychoterapeutka působí v Mikulově a napsala již několik knížek jako např. Psychoterapie našich babiček.

Asi každý ví, co je to vědomí, které uchovává v naší mysli to, co už známe. Ale NEVĚDOMÍ? To je něco, co také máme ve své mysli, ale jaksi o tom nevíme, pokud se o to nezačneme více zajímat.

Zatímco vědomí se opírá o rozum, nevědomí spíše o city a pocity. Rozum ho nezajímá, má svůj vlastní, kterému vědci ještě nepřišli „na kobylku“. Ale zaplaťpánbu, alespoň uznali, že existuje.

Osobně s tím mám celkem bohaté zkušenosti. Když byl můj synek batole, rád občas vylezl na okraj své dřevěné postýlky a skákal po hlavě dolů. Jednou jsme s manželem odešli večer na koncert. Malého synka hlídal jeho o 15 let starší bratr. Všechno se zdálo být v pořádku. Ale v půlce koncertu jsem náhle pocítila silné nutkání jet domů, měla jsem o malého strach. Když jsem se svěřila manželovi, striktně to odmítl. Ale já jsem trvala na svém a jela jsem. Doma mě sice nečekala žádná tragédie, ale spíš upozornění, že by se stát mohla. Starší syn totiž tajně kouřil. A otevřel si okno v pokoji, kde dováděl v postýlce jeho mladší bratr. A ten měl postýlku hned vedle toho velkého otevřeného okna. Takže kdyby ho napadlo skočit…

Tomu se také říká intuice. A takových příkladů bych mohla zmínit ještě celu řadu. A možná je znáte také. Říká se tomu také šestý smysl a spíš jsou mu nakloněny ženy než muži.

Na konci knihy autorka říká: „Vědecký přístup nám přinesl hodně dobrého. Svět nevědomí však zatím příliš neprozkoumal.

Nevědomí je zdrojem velké síly. Když chce, dokáže zvítězit nad vědomím…

Pokud se jím začnete zabývat, už se vám nebude chtít s tím přestat. Díky němu budete žít opravdu naplno…“

Knihu vydal PORTÁL.

Eva Střížovská

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012