Pozvánka na výstavu fotografií

HaM srpen 2021 Kultura česky

Ještě do konce srpna můžete vyrazit za fotografiemi do Jaroměřic nad Rokytnou. V prostorách tamějšího Špitálu je do úterý 31. 8. 2021 k vidění putovní výstava Region Press Foto 2020, kterou připravil Syndikát novinářů Vysočina ve spolupráci s městem.

 

Budova Špitálu v Jaroměřicích nad Rokytnou je jedním z nejstarších objektů, kde se dosud výstava Region Press Foto konala. Podle webových stránek města zde Špitál existoval již před rokem 1382. Výběr vystavovaných fotografií je pestrý, od snímků dokumentárních přes záběry reportážní či ryze výtvarná díla. Téma je libovolné.

Vysočinští novináři pořádají mimo výstavy Region Press Foto také profesní soutěž Péče o naše památky a dále tradiční klání v psaní krátkých satirických básní Epigram. Právě u posledně jmenovaných epigramů je letošní rok obzvlášť významný, protože 31. října uplyne 200 let od narození slavného českého spisovatele, epigramatika i novináře Karla Havlíčka Borovského. Podrobnosti i sborník epigramů z roku 2016 naleznete v tomto odkazu.

 

HaM, foto František Hruška

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012