Anička nás opustila

únor 2021 2021 Naši ve světě česky

Že byla moje kamarádka z New Yorku vážně nemocná jsem se dověděla přímo z jejího e-mailu, který poslala svým přátelům. Odepsala jsem jí a ještě jsme si pár zpráv vyměnily. Bylo to na podzim. Teď jsem našla na FB zprávu její dcery. Z ní vyplývá, že Anička a celá její rodina si poslední vánoce hezky neužili. Přečtěte si.

A také ke svému poslednímu e-mailu přiložila článek, který otisknu zvlášť. Moc se mi líbí, protože je pravdivý.

 

Sylvia Broderick

My beautiful mother, Anna would have been 70 years old today. There were many envelopes around her desk with donation thank you gifts from the many organizations she supported. The kids used these stickers to make a birthday tribute to her. She passed away two months ago, and I still can’t believe she is gone. Life is a precious and beautiful thing that we should never take for granted as it may feel like we have a lot of time, but it slips by fast. I love you mommy, my maminka.

 

(Obrázek je z našeho společného výletu do Lipnice, kde jsme se osvěžily v restauraci Richarda Haška a navštívily jsme hřbitov, kde je jeho slavný předek pohřben. Anička má na zlomené noze ortézu. Byla statečná holka. Když jednou zavolala, že přijela do Prahy a jestli se můžem setkat, řekla jsem, že jsem na malé chatě na Slapech. No nevadí, přijedeme s Nickem. Bylo to moc fajn. Koupali jsme se ve Vltavě a Nick mi spravil rozbité sedadlo, vyrobené ze staré klády řka, že na něj dává roční záruku. Sbohem, milá Aničko.)

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012