Rošťáci z pravěku

Jannick Lachapelle
Rošťáci z pravěku
Tu situaci známe všichni: já mlátím do písmen osvětlené desky na tatínkově psacím stole a představuji si, jak by se divil počítači, fantastickému vybavení své ordinace... A maminka – jestlipak by si zvykla na tři linky metra, přeplněné regály v obřích obchodech a spoustu nových knih. A to nás dělí pár desítek let! V této knížce se do současného světa probudí dvě děti, které spaly v pravěké jeskyni 32 019 let a díky kouzelné Prokleté trhlině vůbec nezestárly.
„Lola a Tito jsou nejlepší kamarádi na světě. Naprosto nerozluční. Oběma je dvanáct let. A jsou strašně zvědaví. Jsou to asi nejzvědavější nejlepší kamarádi na světě. Nebo největší zvědavci, co spolu nejvíc kamarádí.“ Vtipný úvod vykresluje dětem, jak vypadala krajina a život lidí před dávnými lety a vysvětlí kouzlo, jehož silou děti spaly a spaly... A pak byly objeveny stejně starými děti z Dolních Chvastonic, které si po škole hrají na hledání pokladů. Nebyly tam ani mikrofony, ani kamery, byla to pravda a praděti nerozuměly ničemu kolem sebe.
Budete svým dětem (nebo vnoučatům) číst o tom, jak podivný je vlastně náš svět v očích kromaňonské holky a kluka, kteří jsou zvyklí spát v kamenném přístřešku (jak se Tom dočetl na internetu), co kdysi jedli a jak divná věc je pro ně televize. Budete číst až na str. 124, tam totiž knížka končí vítanou větou: Pokračování příště.
Vydala Mladá fronta
Venda Šebrlová
How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad