Anja Jakobová Hry se psem na doma

Teprve s koronavirovou karanténou jsme si uvědomili, co to je být většinu dne (i noci) zavřený doma. A což teprve psi, kteří jsou na procházkách našimi nejšťastnějšími parťáky! Někdy se to zvrtne i v „normální“ době: my si čteme, díváme se na televizi a do počítače, spoustu času zabere domácnost... A chudák pes leží, smutně kouká a máme (oprávněný!) pocit, že potřebuje abychom si s ním zahráli. Ale co?
To ví paní Jakobová, která se ve své psí škole specializuje na hry, sport a zábavné činnosti se psem. Nacvičuje triky, hraje s nimi aportovací a vyhledávací hry. A protože psi pohyb milují, nadšeně s námi budou hrát a vymýšlet i to, čím by nás oblafli. Takže hledají pamlsky, schované v nejrůznějších nádobách i pod nimi, nadšeně aportují miminkovské hračky (kdy jim tlama nahrazuje dětské ručičky), dávají pac (a dostávají za to sušenku), na pokyn rozvinou před návštěvou rudý běhoun... Ke každému triku (včetně věšení a sundavání ponožek ze sušáku!) je návod: pro koho (např. 1 pes a 1 člověk), pomůcky a heslo.
Fotografie Silke Klewitz-Seemannové zachycují různé psy při různých hrách a pokud nemáte psa, tak vás inspirují k přemýšlení, který z nich by k vám patřil... Ručím vám za to, že se svým pejskem a touto knihou se nikdy nebudete nudit!
P.S. V závěru knihy najdete mj. i tyto věty: „Autorka ani nakladatelství Eugen Ulmer ani nakladatelství Mladá fronta neručí za škody a nehody. Při využívání doporučení obsažených v této knize používejte prosím vlastní úsudek.“
Vydala Mladá fronta
Venda Šebrlová
How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad