Vzpomínka na Táňu Fischerovou

Ve věku 72 let zemřela herečka a politička Táňa Fischerová. Vedle herectví se řadu let věnovala politice a charitě. V letech 2002 až 2006 působila jako poslankyně parlamentu a v roce 2013 se rozhodla kandidovat v prezidentských volbách.
S paní Táňou Fischerovou jsem se znala osobně a mrzí mě, že ze světa odešel skromný a laskavý člověk.
Před několika lety se mnou vzpomínala na své umělecké začátky v Činoherním klubu a řekla „Byli jsme mladí a mohli jsme tvořit. Měli jsme se rádi a všechno bylo propojené. Umění i život. V politice přišlo uvolnění a naděje. Svět chvilku vypadal líp. To se nedá zapomenout.
Žila jsem pak z toho celý život a ti, kdo tu dobu nezažili, nám záviděli, že jsme měli na co vzpomínat a něco si v sobě nést. Samozřejmě jsme měli i starosti a problémy, nebylo všechno jenom růžové. Ale i z dnešního pohledu to byla ta nejhezčí část našeho života.
Nevím, že by dnes filmoví režiséři sedávali v nějakém divadle a znali všechna představení. Dnes jsou na všechno agenti a agentury. Člověk si stoupne před kameru, ukáže zuby, pravý profil, levý profil, řekne jméno, a buď se hodí, nebo nehodí. To pro mě už není tvorba. Činoherní klub byl divadelní ráj. Sice pro mne a další kolegy skončil, ale díky Bohu, že jsem u toho mohla být.“
Na první pohled milá, v osobním rozhovoru elegantní a přirozená. Taková byla Táňa Fischerová. Žena mnoha tváří, která byla spojena s charitativní činností, kandidovala na prezidentku České republiky a v neposlední řadě byla vynikající herečkou.
Anna Sobotková
How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad