60 let Divadla Semafor

Eva Střížovská listopad 2019 Aktuality česky

V roce 1959 mi bylo šestnáct let. Mé sestře čtrnáct. Když měla narozeniny, chtěla jsem jí radostně překvapit. Vystála jsem frontu na lístky do divadla Semafor.  To byl hit! Zpěváci Eva Pilarová, Walda Matuška, to bylo jinčí kafe než Cortéz, i když nic proti němu.  Ségra byla nadšená. Nejen, že uvidí živého Horníčka a další herce a zpěváky, ale že ji vezmu sebou jako „velkou“. Vystáli jsme si další frontu u vstupu a já jsem ponořila ruku do kabelky pro vstupenky. Ale ouha! Nebyly tam! Začala jsem se šacovat. Ale to už mi kanuly slzy jako hráchy. Když jsme se frontou došourali k paní uvaděčce, co trhala lístky, už jsem brečela docela nahlas a sestra se mnou. Mezi vzlyky jsem se jí přiznala, že jsem lístky zapomněla doma, ale že jsem je OPRAVDU MĚLA KOUPENÉ. Někdo za mnou mi podal kapesník a celá fronta se nad mým žalem zavlnila. Zdálo se, že i uvaděčce je do breku. Pak nám pokynula, abychom si sedly vedle na schody a počkaly. Byly to nervy…

Když se konečně fronta čekajících usadila na svá sedadla podle svých vstupenek, pohladila nás ta zlatá paní po vlasech a řekla, ať jdeme tiše za ní. Kamsi nás usadila a my viděly Člověka z půdy.

Nebudu vyjmenovávat všechny herce a zpěváky, kteří tímto slavným divadlem za ta léta prošli,  a čím si prošlo toto divadlo. To je všeobecně známo. Jsou toho plná média. Snad jen divadlu popřeji ještě další šťastná a plodná léta a Jiřímu Suchému a Jitce Molavcové dobré zdraví.

Foto Dušan Dostál

Eva Střížovská

 

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012