MISS DEAF WORLD 2003

9 2003 Aktuality česky
obálka čísla

Tato mezinárodní soutěž se konala v Kongresovém centru Praha. Předcházela jí celorepubliková soutěž MISS NESLYŠÍCÍ ČR 2003. První ročník MISS DEAF WORLD byl uspořádán v roce 2001 na španělském ostrově Mallorca. Poté bylo pořadatelem soutěže, Svazem neslyšících a nedoslýchavých v ČR a organizátorem agenturou Czech Model Management rozhodnuto, že se tato soutěž od roku 2002 uskuteční každoročně v Praze. Bylo informováno celkem 104 národních Svazů neslyšících, které měly možnost přihlásit svoji MISS. V klasických disciplínách soutěží krásy se jich letos v Praze představilo 16. Zvítězila Galina Brojková z Ukrajiny.

Rok 2003 je Evropským rokem zdravotně postižených občanů. Rokem, kdy si připomínáme, že zdravotně postižení občané žijí mezi námi a že jejich život je složitější a těžší. Je na nás všech, abychom jim jej usnadnili a pomohli jim.

Svaz neslyšících a nedoslýchavých v ČR je občanské sdružení, největší, které zajišťuje kompletní služby pro sluchově postižené osoby. Jeho hlavním posláním je ochrana a obhajoba potřeb, práv a zájmů všech sluchově postižených u nás tak, aby bylo dosaženo maximální možné míry rovnosti těchto občanů se zdravou populací.

Jaroslav Prošek

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012