Tykráso

Hudební seskupení Tykráso prezentuje vlastní melancholicky zhudebněné básně stylu indie-rock. Jsou to sice každodenní zážitky, ale podány takovým způsobem, že nikoho nenechávají lhostejným a usadí se navždy v duši.
Tuto skupinu můžete někdy vidět a slyšet jako duo ve složení: Vladimír Ochman (kytara, zpěv) plus Monika Kanioková (melodika, zpěv), které ji učil pěvec a pedagog Zdeněk Vilém Krulikovský (známý jako Lašský král).
Nejčastěji Tykráso vystupuje však jako trio s Petrem Piny Pinkasem (kontrabas) a občas i jako kvartet s Krystianem Danelem (violoncello).
S „tóny lahodnými i svíravými“ vystoupila například na festivalu Slezská lilie, na hudební přehlídce ve Frýdku-Místku, každoročně účinkuje na festivalu Svatý Jan Session v kostele Sv. Jana Křtilele ve Frýdku-Místku.
Kapela Tykráso na letošním 16. ročníku frýdecko-místeckého benefičního festivalu Sweetsen fest 2019 představila a pokřtila své CD pod názvem Kam míří chmýří. Vyšlo pod značkou Sweetsen Records: s hudbou, texty, fotografiemi a designem V. Ochmana, aranží, nahráním, mixem a masteringem ve Studiu Mroš.
„Jako byste seděli pod stromem, rozjímali o životě a těšili se na to, co přijde", píše se na obalu CD.
Olga Szymanská
Jak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad