Tykráso

Olga Szymanská červenec 2019 Kultura česky

Hudební seskupení Tykráso prezentuje vlastní melancholicky zhudebněné básně stylu indie-rock. Jsou to sice každodenní zážitky, ale podány takovým způsobem, že nikoho nenechávají lhostejným a usadí se navždy v duši.

Tuto skupinu můžete někdy vidět a slyšet jako duo ve složení: Vladimír Ochman (kytara, zpěv) plus Monika Kanioková (melodika, zpěv), které ji učil pěvec a pedagog Zdeněk Vilém Krulikovský (známý jako Lašský král).

Nejčastěji Tykráso vystupuje však jako trio s Petrem Piny Pinkasem (kontrabas) a občas i jako kvartet s Krystianem Danelem (violoncello).

S „tóny lahodnými i svíravými“ vystoupila například na festivalu Slezská lilie, na hudební přehlídce ve Frýdku-Místku, každoročně účinkuje na festivalu Svatý Jan Session v kostele Sv. Jana Křtilele ve Frýdku-Místku.

 

Kapela Tykráso na letošním 16. ročníku frýdecko-místeckého benefičního festivalu Sweetsen fest 2019 představila a pokřtila své CD pod názvem Kam míří chmýří. Vyšlo pod značkou Sweetsen Records: s hudbou, texty, fotografiemi a designem V. Ochmana, aranží, nahráním, mixem a masteringem ve Studiu Mroš.

„Jako byste seděli pod stromem, rozjímali o životě a těšili se na to, co přijde", píše se na obalu CD.

 

Olga Szymanská

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012