LIDOVÉ PÍSNIČKY A HRY S NIMI 2

Eva Střížovská květen 2019 Knihy česky

Pokračování úspěšného titulu Lidové písničky a hry s nimi představuje téměř sto českých, moravských a několik slovenských lidových písní v jednoduché notové lince a s akordy. Každou píseň doprovázejí inspirativní podněty pro práci ve skupině, návody ke hrám a činnostem, které souvisejí s tématy a situacemi v písni, s její náladou a dějem. Mgr. Zdeněk Šimanovský je psycholog, vyučuje hudebně-dramatickou výchovu na PedF UK a vede kurzy pro pedagogy z praxe. V Portále vydal řadu knih, mj. Hry pomáhají s problémy, Hry pro zvládání agresivity a neklidu nebo zmiňované Lidové písničky a hry s nimi. PaedDr. Alena Tichá vyučuje zpěv na PedF UK. Je lektorka v kurzech České hudební společnosti pro učitele mateřských a základních škol. Tereza Staňková studovala zpěv a skladbu, učí zpěv na dvou pražských ZUŠ, píše písně pro řadu interpretů

Tolik anotace knihy. Předpokládám, že tuto knihu plnou písniček a poučení z nich mají ve všech školách jak doma, tak v českých zahraničních. A pokud ne, určitě ji vřele doporučuji. Nezapomenutelným zážitkem mého dětství byl pan učitel Simín, který vstupoval do třídy s houslemi pod bradou a hned za dveřmi začal hrát a zpívat některou národní písničku. Tu nás přirozeně ve chvilce naučil. Vedl také pěvecký kroužek, jehož jsme byli mnozí nadšenými členy. Zpívání pak provázelo celý můj následující život, a vlastně i mých dětí a celé rodiny.

Ale knížka-zpěvník může potěšit i dospělého zájemce. Písničky jako  Ešče som sa neoženil, Hádala se duše s tělem, K Budějicům cesta, Tam okolo Levoči, Okolo Suče, Na tom bošileckým mostku, Ptala se Zuzana Kuby a desítky dalších jsou radostí, když si je zazpíváte. A kdybyste si náhodou si nebyli jisti melodií a nečtete noty, použijte přiložené CD, které nazpívaly děti ze sboru Terezy Staňkové a autoři knížky.

Eva Sřížovská

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012