Střední Čechy 1918/2018

-ES- únor 2019 Knihy česky

Střední Čechy 1918/2018

Ivo Cerman a kol.

Publikace vydaná ke 100 letům výročí naší republiky se od podobných liší. V jednotlivých částech o vzniku Československa obecně se vyjadřuje k jednotlivým historickým obdobím. Přes protektorát, socialismus a komunismus až k tzv. nové demokracii v roce 1990, až do  roku 2018.

  • Připomíná nejen historii republiky a jednotlivých míst kraje, ale i specifika těchto míst. Tak si můžeme přečíst o symbolech zaniklé Monarchie jako je Konopiště a Brandýs, Lány a Hluboš, o kraji Řepy a hornictví, o skautingu., trampských osadách, o nacistické okupaci a opevnění, o vyhlazení Lidic, o holocaustu Středočechů, o literatuře odsud pocházející, o uvolnění v šedesátých letech a vpádu socialistických armád v roce 1968, o chataření a chalupářství v době normalizace, o sametové revoluci v tomto kraji, a konci řepy a hornictví, o aférách, o srovnání města a venkova ve stínu Prahy a o mnohém dalším.
  • Knížka je vyplněna bohatým fotografickým a grafickým materiálem.
  • Už se těším, jak si vezmu na chatu na Živohošť a budu se kochat kapitolou o zdejších rekreačních možnostech a jejich vzniku.
  • ES

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012