The Tap Tap v muzeu

The Tap Tap v muzeu / Příběh super kapely
Muzeum hlavního města Prahy pořádá v domě U Zlatého prstenu výstavu The Tap Tap v muzeu / Příběh super kapely. Netradičně pojatá výstava vypráví příběh kapely – bývalých studentů a žáků Jedličkova ústavu. Muzikanti a kapelník Šimon Ornest jsou ztvárněni jako sochy v nadživotní velikosti a mají připomínat hrdiny, kterými i v určitém slova smyslu jsou.
Výstava otevřena do 23. března 2019.
Muzeum hlavního města Prahy se již řadu let aktivně hlásí ke zpřístupňování svých výstav a programů návštěvníkům se speciálními potřebami. Za svou iniciativu získalo certifikát Přátelských míst. Dům U Zlatého prstenu se však jako jediná z budov muzea otevřených návštěvníkům může pochlubit svou kompletní bezbariérovostí. A právě v tomto objektu Muzea hlavního města Prahy je vyprávěn příběh jedné super kapely.
Výstava The Tap Tap v muzeu / Příběh super kapely nabízí jedinečný pohled na tuto hudební skupinu a její členy, bývalé studenty a žáky Jedličkova ústavu, kteří jsou díky svému neuvěřitelnému nasazení, píli, rozhodnutí za každou cenu se nevzdat skutečnými hrdiny, kteří zasluhují náš upřímný obdiv. A jako takové je představujeme. Zvětšené na piedestalu, avšak zároveň s nadsázkou a humorem, jaké jsou pro super hrdiny příznačné. Sochy v nadživotní velikosti kombinované s intimní výpovědí a studiem pramenů historie umožňují návštěvníkům přiblížit se k jednotlivým členům a příběhu celé kapely tak blízko, jak to ještě nebylo možné.
Skupina The Tap Tap se za 20 let své existence proměnila ze zájmového kroužku studentů s různými handicapy v úspěšné profesionální hudebníky, kteří toho dokázali tolik, o čem se většině „normálních“ kapel jen zdá. Vystupovali na místech jako jsou například Olympijské hry v Londýně, Moskva, Jeruzalém, Madrid, Rudolfinum, Státní opera, Národní divadlo, na festivalech Colours of Ostrava, Rock for People, Pohoda festival a za sebou mají další stovky odehraných koncertů, spolupráci s více než 60 významnými osobnostmi, řadu vydaných CD, desetitisíce fanoušků. Nejsou však jen hudební skupina, jedná se o světově unikátní fenomén práce s lidmi s postižením. Tap Tapové bojují za práva hendikepovaných a zároveň je svým pozitivním příkladem motivují k lepším výkonům a plnohodnotnému zapojení do společnosti. Jejich cíl je jednoduchý – změnit svět.
Program k výstavě pro je vytvořen pro ZŠ, SŠ, gymnázia, odborná učiliště. Žáci I. stupně základní školy se při prohlídce výstavy věnují zejména vlastnostem, které jsou důležité pro dosažené vytčeného cíle. Žáci II. stupně ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií se zaměřují na porovnání lidských vlastností potřebných k dosažení cíle se ctnostmi M. B. Brauna. Středoškoláci se zaměřují na život konkrétních handicapovaných a na možnosti jejich důstojného uplatnění v dnešní společnosti, a to formou řízené diskuse na základě zážitků z výstavy. Programy trvají dle potřeby 60-90 minut.
osa
How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad