CHCETE JEŠTĚ ČESKÝ KALENDÁŘ?

CHCETE JEŠTĚ ČESKÝ KALENDÁŘ?
Vážení čtenáři!
Český kalendář 2017 byl posledním, jak již bylo napsáno. Ale také dle ohlasů čtenářů – nejkrásnější.
Při předjarním úklidu jsem s překvapením odkryla úkryt, kde je ještě asi 50 těchto výtisků. A neváhala jsem a nakoukla dovnitř. Připomenula jsem si krásné články od autorů Jany Volfové, Vendy Šebrlové, Mirky Besserové, Ivany Látalové, kresby i články Vladimíra Pechara, památné stromy Marie Hruškové, vtipné kresby i články k popukání Lidky Lojdové, příspěvky Jaromíra Novotného, poslední příspěvky Dagmar Štětinové (např. Matěj Kopecký), která bohužel příští rok ve věku devadesáti zemřela…a také poslední roztomilé kresby devadesátiletého Josefa Poláčka. Sovy a sůvičky a jiné články o přírodě a zvířátkách psala s láskou každoročně Eva Pavlásková. Článek o Františkovi napsala Lada Topinková, o Foglarovi Vladimír Pechar.
Recepty od autorů i od čtenářů ze světa jsou velmi oblíbené. Jakož i písničky, které zpestřují obsah i navádí ke zpívání. Informace o knížkách radí, co si máte koupit ke čtení. Článek Naše Lady Milena připomene naší dlouholetou zástupkyni v Anglii a dítko z Wintonových dětí, o nichž je mj. článek na konci kalendáře. A další zajímavé kousky jsou zde ke čtení, ať se již týkají nebo netýkají roku 2017.
Takže, kdo máte zájem, ozvěte se.
Eva Střížovská
How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad