Live - Evil / Živé zlo

Marina Hofmanová (Hužvárová)

Prague Writers´ Festival spisovatelů Praha 2018

 

Budoucnost přišla a odešla.

My jsme ji ale neviděli.

Zlo se vrátilo.

Postavili jsme další zdi.

Neodstranili utrpení.

Zlákáni lacinými cukrátky.

Oklamali jsme sami sebe.

Uzavřeli se do sebe.

Zlo se vrátilo.

Nasloucháme

 

Takto výstižně popsal naši současnou realitu - Živé zlo - prezident mezinárodního Festivalu spisovatelů Praha 2018 Michael March.

K letošnímu kulturnímu dostaveníčku se milovníci literatury sejdou v Praze již ve 28. ročníku, a to ve dnech 3.-8. října pod aktuálním mottem Živé zlo.

 

Tradice festivalu je podložena prací stejnojmenné instituce, která zprostředkovává mezinárodní tvůrčí uměleckou činnost, představuje laureáty různých významných cen včetně těch Nobelových, zve k nám největší světové autory a myslitele. Vzniká tak kulturní prostor reagující na soudobé problémy a otázky a vyvolávající veřejnou i politickou diskuzi.

 

V letošní festivalové nabídce se představí Kiran Desai z Indie, Abolghasem Esmailpour z Iránu, čtyři autoři z USA James Gabbe, Seymour Hersh, Mark Slouka a Colson Whitehead, Petr Hruška a Iva Pekárková z Česka, dále portugalská autorka Ana Luísa Amaral, z Číny přijede Jidi Majia, ze Švédska Cletus Nwadike a Velkou Británii zastupije Irvine Welsh.

 

Z nabídky jmenujme například představení Dejvického divadla Ucpanej systém od Irvina Welshe, autorská čtení v nádherných kulisách Hlavního sálu Valdštejnského paláce či Anežského kláštera.

Dále se můžeme těšit na performanci Živé zlo v podání VJ Kopeckého s hudebním doprovodem Joe Karafiáta & Helen Rock.

Jedním z vrcholů festivalu bude diskuze na téma Živé zlo  s Irvinem Welshem, Colsonem Whiteheadem a Markem Sloukou, kterou moderuje Petr Drulák. Diskuse a autorská čtení zprostředkují širokému publiku přímé přenosy na ČT24.

A pro přímé návštěvníky jsou samozřejmě připraveny workshopy, koncerty, autogramiády

Součástí festivalu je rovněž projekt Amerického centra Česko-americké století: 100 let událostí, 1000 myšlenek.

 

Festival spisovatelů Praha 2018 Live – Evil čili Živé zlo se kvapem blíží, tak jen dodávám, že veškeré informace a podrobný program najdete na webu http://www.pwf.cz/rubriky/pwf-2018/

 

Marina Hofmanová

 

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012